на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

adidas Патики Superstar
adidas Патики Superstar
adidas Патики Superstar
adidas Патики Superstar
adidas Патики Superstar
adidas Патики Superstar
adidas Патики Superstar
adidas Патики Superstar
adidas Патики Superstar
adidas Патики Superstar
adidas

adidas Патики Superstar

Код на производ: IF3571
Šifra proizvođača: NKX73
4.888 MKD
4.888 MKD
3.910 MKD
Заштеда: 978 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 35.5
 • 36
 • 36 2/3
 • 37 1/3
 • 38
 • 38 2/3
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

adidas Superstar lifestyle патиките наменети за тинејџери се веројатно најпознатиот модел на adidas патики. Само еден поглед на познатата школка во пределот на прстите и знаете дека гледате во легенда. Во оваа редизајнирана верзија, нежната боја внесува разиграност, додека назабените три ленти и логото остануваат верни на традицијата. Инспирирани од класичните кошаркарски патики, кои потоа преминаа во хип хоп културата, сега се синоним за уличната мода. Модел кој ги прави луѓето среќни ширум светот веќе педесет години, поместувајќи ги границите и одговарајќи на сите предизвици. Без разлика дали сте на училиште или на попладневна прошетка, овие патики ќе бидат совршена завршница за секоја облека. Спецификација:

 • Lifestyle патики наменети за тинејџери
 • Плиток профил
 • Со врзување
 • Горен дел од синтетичка кожа
 • OrthoLite® влошка
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Бренд adidas
  Возраст Мали деца
  Колекција Originals
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер GN8451
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.952 MKD
  Заштеда 30%
  2.788 MKD
  Големина
  128
  134
  140
  146
  152
  158
  170
  176
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер HF7578
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.028 MKD
  Заштеда 45%
  3.688 MKD
  Големина
  134
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер IT7307
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.162 MKD
  Заштеда 30%
  3.088 MKD
  Големина
  134
  140
  146
  152
  158
  164
  170
  176
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер IN4744
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.088 MKD
  Големина
  128
  134
  140
  146
  152
  158
  164
  170
  176

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики IF0550
  3.910 MKD
  Заштеда 20%
  4.888 MKD
  Големина
  3-
  4
  4-
  5
  5-