на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Back To School And Looking Cool
Back To School And Looking Cool
News
26.08.2022.

Back To School And Looking Cool

И покрај тоа што на распустот му се ближи крајот, тоа не значи дека забавата е завршена - напротив, таа допрва почнува. Септември е близу и по возбудливите летни авантури, време е да се вратите во училишните клупи. Соберете го вашиот тим и подгответе се за нови предизвици. Направете ја оваа година најдобрата досега!

Првиот училишен ден е одлична можност за нов почеток и треба максимално да го искористите. Сигурни сме дека ви недостигаше омилената екипа и дека едвај чекате да ги споделите сите авантури со нив, што значи само едно - време е за повторна средба во училишниот двор. Ги чекавте шегите со вашите најдобри другарки за време на паузите меѓу часовите, кошаркарски натпревари на преполно игралиште, домашни задачи и многу повеќе нешта кои ќе ви го направат денот исполнет. Затоа, предадете се на еуфоријата што ја носи септември и уживајте во секој момент. Направете ја оваа година позабавна од кога било - надминете ги сите предизвици заедно со вашиот тим, постигнете уште подобар училишен успех и создадете нови спомени. Затоа што – Back To School е кул. И не заборавајте дека играме во ист тим!

Како и пред секој почеток на училиште, така и овој пат се потрудивме нашата колекција за ученици да ја направиме што поинтересна. Доколку сте љубители на автентичниот и урбан спортски стил, веруваме дека ќе уживате во моделите на познатите брендови кои ги подготвивме за вас. Обувките, облеката и аксесоарите од нашата понуда Back To School зрачат со смели комбинации на бои и интересни детали кои ќе го нагласат вашиот бунтовнички став и ќе ја покажат вашата смела природа во најдобро светло. Не заборавајте дека секој е различен - поместете ги границите и не дозволувајте вашиот стил да остане стереотипен. Направете го својот Buzz аутфит за новиот почеток на годината и осмелете се да покажете колку сте посебни.

Најдете се што ви треба за есенските денови и доминирајте со вашиот тим. Изберете нова, омилена јакна, тренерка, патики или ранец во кој ќе спакувате се што ви треба за активен ден. Nike, adidas, Reebok, Puma, New Balance, Converse, Napapijri, Vans и многу други водечки брендови ви носат вистинска инспирација кога станува збор за урбан, cool аутфит. Во продавниците на Buzz, но и online ве очекуваат најпознатите силуети на патики кои се must-have меѓу урбаните трендсетери, облека со удобни кроеви и пријатни материјали, како и додатоци дизајнирани да ја комплетираат секоја комбинација. Проверете ја понудата и одберете ги вашите омилени за новата учебна година.

 

Ви посакуваме убав и успешен почеток!

 

Тимот на Buzz

слично