на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

БИДИ ПОБЕДНИК ВО МОДНАТА ИГРА
БИДИ ПОБЕДНИК ВО МОДНАТА ИГРА
News
04.05.2022.

БИДИ ПОБЕДНИК ВО МОДНАТА ИГРА

Дали ви се допаѓа кошарката? Дали поминувате ноќи чекајќи NBA натпревари? Дали имате омилен тим? Или само сакате сите да кажат „Човеку, какви патики!“ кога ќе те видат?

Секоја причина за купување на Converse новите модели е во ред. Затоа што на страста не и требаат причини. Само желба. А кога ќе ги видите нашите MVP модели, желбата сигурно нема да изостане.

Моделот Pro Leather 75th Anniversary е освежен во дизајнот со кожни делови, мрежест јазик и детали во боите на најуспешните NBA франшизи во последните децении. SmartFOAM влошката е овде ако навистина сакате да шутирате на кош. Затоа што ја почитуваме играта, но и модните „играчи“.

Сакате нешто уште поизразено? Без грижи, го подготвивме и моделот Chuck 70 - 75th Anniversary. Дизајниран по оригиналниот модел од седумдесеттите и изработен во боите на различни NBA тимови, секој пар има ретро детали на себе, но и NBA брендирање, што е тука несомнено да ја нагласи славата во која се создадени овие патики. И дури и ако не играте во нив на кошаркарскиот терен, додатокот OrthoLite е тука за удобно да го гледате натпреварот од трибините.

За најхрабрите - тука е моделот Weapon CX 75th Anniversary, првично создаден во 1986 година, a редизајниран во чест на кошарката. Нагласениот ѓон CX и лесната CX влошка се најновата технологија кога станува збор за удобноста, бидејќи знаеме дека нема да бидете во искушение да го слушнете чкрипењето на паркетот под вашите нозе веднаш штом ќе скокнете во овој фантастичен модел.

Без разлика каков е вашиот избор, едно е сигурно, ќе бидете ѕвезда во новите Converse модели - и на теренот и надвор од него.

слично