на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

ЗАПОЧНУВА НОВИОТ BUZZ RAFFLE!
ЗАПОЧНУВА НОВИОТ BUZZ RAFFLE!
News
21.04.2022.

ЗАПОЧНУВА НОВИОТ BUZZ RAFFLE!

ЗАПОЧНУВА НОВИОТ BUZZ RAFFLE!

Дали сте подготвени за уште еден BUZZ ONLINE RAFFLE? Долго време ги сакате женските патики Nike Dunk Low? Сега е време тие да бидат ваши!

Dunk беше исклучително популарен во текот на осумдесетите, а сега со голем стил се враќа на sneaker сцената. Со својот совршен дизајн и ефективни детали кои совршено се истакнуваат заедно со црвените тонови, Nike Dunk ja оправдува титулата за “college statement” модел кој не смеете да го изоставите во вашата колекција.

Затоа, во петок, 22 април, не смеете да го пропуштите најновиот BUZZ Online Raffle.

Што треба да направите за да учествувате во BUZZ Online Raffle?

Пријавувањето за Raffle започнува во петок, 22 април во 9 часот и ќе трае до понеделник, 25 април во 21 часот. Со кликнување на банерот кој ќе биде поставен на нашата страница, ќе се отвори формулар во кој треба да ги оставите вашите податоци.

Едно лице може да се пријави за Raffle само еднаш, од еден компјутер или една IP адреса. При внесување податоци, потребно е да ја наведете големината што сакате да ја купите, но и да наведете дали Вашите патики ќе бидат доставени на адресата или ќе ги подигнете во нашите продавници во Buzz East Gate или Buzz City Mall.

Nike Dunk Low ќе биде достапен во големини од 36,5 до 40 по цена од 7490 МКД. По пополнувањето на апликацијата, на вашата e-mail адреса ќе биде испратена е-пошта со која ќе се потврди дека успешно сте се пријавиле за Raffle, додека оние кои се избрани да го купат овој ексклузивен Nike Dunk модел ќе бидат известени во вторник, 26 април.

Доколку сте извлечени и сте избрале да преземете во продавницата во Skpje East Gate или Skopje City Mall, ќе имате 48 часа да го купите Nike Dunk во големината за која сте аплицирале.

Ве очекуваме на новиот Buzz Online Raffle. Со среќа!

Buzz тим

слично