на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

CONVERSE CREATE NEXT: New Lines of the Classics
CONVERSE CREATE NEXT: New Lines of the Classics
News
29.09.2021.

CONVERSE CREATE NEXT: New Lines of the Classics

Оваа есенска сезона ќе ја обележат урбаните Converse патики кои ќе ве воодушеват со својот легендарен дизајн, новите материјали и иновации во вид на комфор. Станува збор за унисекс модели, и за неа и за него, Chuck Taylor All Star Move и Chuck 70 Explore Waterproof

Chuck Taylor All Star Move моделот се истакнува со иновативните материјали, автентичните детали и ултра лесниот ЕVA ѓон – што го прави совршен за есенските денови. Converse Chuch Taylor All Star Move e bold варијанта на класичните Chuch Taylor All Star патики и претставува вистински симбол на личната експресија која може да се вклопи со есенскиот look. Овој модел е креиран од вештачка кожа, а неговите врвки во два тона и амблемот во интензивна боја се инспирирани од хајкингот.

Chuck 70 Explore Waterproof патиките се направени од водоотпорни материјали, истовремено задржувајќи го iconic Converse дизајнот. Елементите на овие патики, како што се зајакнатите врвки за хајкинг, издржливот ѓон и OrthoLite внатрешна влошка, се инспирирани од времето поминато надвор и затоа овој модел е совршен за студената есен. Наместо платното кое директно го поврзуваме со класичните, оригинални модели на Converse, овој модел е креиран од водоотпорната нубук кожа која е дополнително зајакната со водоотпорна облога – за ваше безгрижно чекорење по дождот. Chuck 70 Explore Waterproof се патики во кои ќе ви биде удобно и ќе се чувствувате сигурно, без оглед на временските услови.

За брендот Converse прогресот никогаш не запира, а нивните модели од најновата есенска колекција ќе ви обезбедат врвно чувство на удобност, со уникатна iconic силуета. Есента конечно може да започне!

Converse Create Next колекцијата е достапна во продавниците на Buzz како и на online.

 

Вашиот Buzz тим

слично