на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

WE’RE BUZZIN’ TOGETHER (AGAIN)
WE’RE BUZZIN’ TOGETHER (AGAIN)
News
20.08.2021.

WE’RE BUZZIN’ TOGETHER (AGAIN)

Време е за нов почеток, нов, повторно различен...

Многу работи се сменија од минатата година, но тимот остана ист - тим без кој новиот почеток не би бил тоа што е. Заедно ја завршивме претходната учебна година, го поминавме летото и повеќето одмори, на крајот игравме кошарка, одевме на тренинзи, шетавме, уживавме во морето. Тимот и овој почеток на новата учебна година ќе го направи посебен!

Кој е дел од тимот на Buzz оваа година?

Урбани, различни, cool деца кои покажуваат зошто се посебни со својот став, однесување, секое движење што го прават. Девојки и момчиња, тинејџери и ученици се собраа заедно да покажат дека, иако можеби нема да го поминат почетокот на новата учебна година во училиште, не заборавиле дека тимот е тој што ги прави училишните денови најубави.

Овој септември (и во наредните месеци), тие ќе продолжат да играат кошарка на теренот покрај училиштето, ќе продолжат да одат на тренинзи, прошетки, да поминуваат време во училишниот двор и да останат заедно што ги прави бестрашни и секогаш подготвени за нови авантури.

И ние сме тука да ги поддржиме тимовите! За почетокот на новата учебна година и новата авантура, подготвивме одлична понуда на модели за ученици од различни возрасти. Брендовите Nike, adidas, Reebok, Puma и останатите „кријат“ одлични модели на патики чии силуети се прилагодени за сите возрасти, облека со атрактивни бои и принтови кои совршено се вклопуваат со патиките и додатоците, меѓу кои се издвојуваат ранците. Специјално само за почетокот на учебната година подготвивме -20% попуст на детскиот асортиман, а со секој купен пар патики во нашите продавници добивате -50% попуст на NEW ERA ранците. Секако имаме подготвено и попусти на online shop до -50% за новата cool училишна година!

 

Каде е вашиот тим? Соберете го - We’re Buzzin’ Together (again).

 

Тимот на Buzz

слично