на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

News
28.03.2017.

Како го одбележивме AIR MAX DAY

Аir Max Day во Скопје се прослави во вистинско светло. Мистериозната џиновска кутија која една недела го привлекуваше вниманието на илјадници луѓе, во неделата 26.03.  по повод триесеттиот роденден на Air Max беше отворена! Во неа се криеше уникатен графит кој го отсликуваше дизајнот на новата линија на легендарните Nike Air Max. Патиките, NIKE AIR MAX 90 ULTRA 2.0 FLYKNIT се носители на иновацијата на Air линијата.

Денот 26.03. се одбележува на глобално ниво, заедно со сите спортски ентузијасти и љубителите на еден од најпрепознатливиот светски бренд, Nike, како и на линијата на спортски обувки, Air Max. Овие патики се дел од урбаната култура насекаде низ светот. Револуцијата на Air Max започна во 1987 година кога Air Max од специјализирани тркачки патики стануваат незаменлива опрема за кошарка, тренинг и тенис, брзо прераснувајќи во симбол на урбаниот животен стил.

За триесеттиот роденден на Air Max во „Јавна соба“ во Скопје беше организирана и незаборавна изложба на Air Max, кои триесет години го доловуваат овој безвремен начин на живот. Оригиналната колекција беше овозможена од Lephonq кој е еден од ретките кои можат да се пофалат со ваква импресивна колекција. Членовите на оваа sneakers култура како Гоце САФ, Едина Муса, Маријана Станојковска, Димитар Атанасовски, членовите на Беатрикс и многу други се запознаа со децениската историја на нивниот начин на живеење.

За време на изложбата беа претставени и најновите модели Air Max 90 Ultra Flyknit - препознатливи по живописните бои и лесен Flyknit горен дел. Моделите се достапни во Buzz Shop како и онлине на следниот линк.

Начинот на кој овие култни патики се носат на специфичен начин го истакнуваат сечиј карактер истакнувајќи го незаменливиот урбан стил.

Месецот на Air Max сеуште трае, и за комплетно одбележување активацијата JUST GOT 'ЕМ ќе трае до 5. Април. Така да сите оние кои имаат свој Air Max Модел може учествуваат и да добијат ваучер од 10000 денари.

До 5. Април треба да го направите следново:

Од четврток 23. Март до 5. Април  во тек ќе биде активација „JUST GOT 'EM“ чиј тек е следен:

  1. Сликајте ги Вашите омилени Air Max држејќи ги во рака пред плакатот, поставен во Buzz Shop
  2. Споделете ја јавно фотографијата на Вашиот Facebook или Instagram профил со Ваш личен Air Мax слоган, рима, идеа, мисла и тагирајте @buzzmacedonia со #justgotem #kissmyairsmk #buzzmacedonia

Најкреативната фотографија и слоган ќе освои подарок ваучер од 10000 денари, при наредно купување на Nike производ во Buzz Shop. Победникот ќе го изберат BUZZ i Nike тим.

После 30 години Air Max продолжува да еволуира!

Се гледаме наредна година!

слично