на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

News
23.03.2017.

JUST GOT ’EM

Март, во урбан и поп-културен стил е месец посветен на еден од најпопуларните модели на Nike патики, познатите Air Max. И оваа година, низ целиот свет, сите модни престолнини ќе го прославуваат постоењето на познатата Air Max линија на патики и приказната на доминација во однос на другите модели. која се провлекува низ повеќе децении.

Buzz, како и претходните години ќе биде дел од прославата, а во текот на месец март, ќе организираме бројни активности за љубителите на Air Max моделите, а на 26 март и официјално ќе се одржи "Air Max Day", на кој ќе бидат присутни голем број на членови на sneaker културата да го прослават триесетиот роденден на Air Max патиките. За сите оние кои ќе се подноват со Air Max подготвивме различни подароци и изненадувања. 

За да го одбележи јубилејниот роденден на легендарните Air Max, брендот Nike одлучи да претстави нов дизајн инспириран од најпопуларните ретро модели, обновени со иновации и најнови трендови. Buzz оваа сезона го претставува моделот Air Max 90 Ultra Flyknit - препознатлив по живописни бои и лесен Flyknit горен дел

Со цел сите љубители на Air Max моделите да се вклучат и наградат за несебичната љубов која ја негуваат спрема овие модели одлучивме на креативен начин да ги наградиме.

Од четврток 23. Март до 5. Април  во тек ќе биде активација „JUST GOT 'EM“ чиј тек е следен:

  1. Сликајте ги Вашите омилени Air Max држејќи ги во рака пред плакатот, поставен во Buzz Shop
  2. Споделете ја јавно фотографијата на Вашиот Facebook или Instagram профил со Ваш личен Air Мax слоган, рима, идеа, мисла и тагирајте @buzzmacedonia со #justgotem #kissmyairsmk #buzzmacedonia

Најкреативната фотографија и слоган ќе освои подарок ваучер од 10000 денари, при наредно купување на Nike производ во Buzz Shop. Победникот ќе го изберат BUZZ i Nike тим.

Ве покануваме на заедничка прослава на роденденот на Air Max на 26. Март во Јавна Соба (ул. 50-та Дивизија бр.22 Скопје) со почеток во 20:30 часот

Се гледаме!

слично