на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

News
28.02.2017.

EQT Support ADV

Легендарните патики од 1991 година се враќаат во редизајниран облик од минатото, за да ја одбележат иднината

adidas Originals за прв пат ги претставува новите EQT Support ADV за 2017, носејќи ги  современите EQT Turbo палети на бои, наменети за следната генерација на Equipment.

Вистинската оригинална формула на патиките, EQT Support ADV располага со fit-чорап поврзан со конструкцијата, како и структурирана лиенa TPU панел пета и интегриран врзувачки систем со три ленти. Завршните изработки вклучуваат заварен синтетички “nubuck on the toebox” и рефлектирачки панел, поставен на врвот на EVA midsole течноста со детали како EQT’s легендарните топени 3 ленти.

Понудата на новите EQT модели во бои од Core Black и Turbo Red, се резултат на голем чекор напред во постојаното менување на приказната од Equipment Series.

adidas Originals реши да преземе нови работи во врска со прогресивната EQT Support ADV женскиот модел е со посебен акцент на динамичната, модерна линија на патики со впечатливи нови бои екслузивно за жените. Измешаните агресивни дизајни за трчање со минималистички естетики, EQT Support ADV fit-чорапата на горниот дел се вклопува со црниот дел од патиките, а се спротиставува со змијско врежаната кожа на панелот на петата. Тонското преклопување вклучувајќи ги и лиените TPU детали, лиената пета како и интегрираниот врзувачки систем со три ленти кој завршува со контрасна сива лепенка на петата. Скромниот горен дел на патиката е надоместен со “midsole” во Ice Purple, создавајќи впечатлива разлика што во контраст ја издигнува прогресивната перспектива на EQT Support ADV дизајнот. Комбинирање на бестрашен дизајн со бескомпромисната модерната палета на бои, тоа е олицетворение на EQT дизајн филозофија.

Главни карактеристики:

  1. Турбо црвени синтетички материјали кои рефлектираат светлина
  2. Препознатливи фиксирани EQT линии
  3. Плетен горен дел со pixel принт
  4. Лиен среден дел на ѓонот со вметнати три линии
  5. Горен дел во облик на чорапа

Моделите побарајте ги во Buzz шоп, или online на следниот линк

слично