на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

News
05.01.2017.

Sneakers of the year!

Кога беше најголемата фрка околу Аdidas Superstar патиките, решив да ги купам. Прошетав низ повеќето продавници во Skopje City Moll. Во Buzz shop имаше најголем избoр на суперстар патики, односно ги имаше во повеќе бои и дезени (право место ако сакате специфични, необични патики), а беа и малку поефтини. Јас го барав класичниот бело-црн модел и тој и го купив.

Можам да кажам дека, тие се едни од најудобните обувки кои моментално ги имам. Интересното кај нив, за мене, е тоа што и за време на лето во суперстарот, се чуствуваш пријатно и не е жешко во нив, а и кога температурите се пониски (во есен/зима) повторно во суперстар се чуствуваш пријатно и не е ладно на стапалото. Што според мене е многу важно, затоа што патиката се носи во секој период од годината.

Superstar се едни од најдобрите и најпродаваните патики на Adidas. Cе вклопуваат буквално во секој аутфит, a тоа ќе можете да го заклучите и од фотографиите. Во street style комбинации, во classy aутфити итн. Поради тоа што треба да се одберат патиките кој ја одбележија за мене 2016 година, јас избрав повеќе фотографии направени во текот на изминатава година.

Антонио

слично