на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

News
03.12.2016.

БИДИ BUZZ БЛОГЕР

Израдувајте се себе си со омилените патики за Нова Година.

Секој пат пред Нова Година  изготвуваме листа на желби и одлуки, правиме големи планови и се подготвуваме за следната година да ја започнеме FRESH! Можеби не можеме баш сите желби да Ви ги исполниме, но можеме да Ве расположиме со Вашите омилени патики под новогодишната елка.

Во 2016 година BUZZ доби нови лица, нови блогери, гении во своите области кои во текот на целата година на нашиот  Blogger Pick пишуваат за нивните забелешки, идеи, модни правила, настани, комбинации и секако омилените патики. На крајот на краиштата сите сме тука заради патиките кои толку многу ги сакаме. Во последниот месец од годината сакаме да ги слушниме Вашите приказни, Вашите одлуки, идеи, мисли и пред се омилените патики кои според Вас ја одбележија 2016 година, како и да видиме како ќе се снајдите во улогата на BUZZ блогери.

Еве што треба да направите:

  • Изберете ги омилените патики за 2016 година кои сте ги купиле од BUZZ Shop
  • Комбинирајте ги со омилената облека, забавувај се и направи фотографирање, како што тоа го прават членовите на BUZZ CREW
  • Напиши ни ја својата блог приказна заедно со фотографија
  • Една фотографија постави ја на својот Instagram профил со #bidibuzzbloger #buzzmacedonia и ја тагираш нашата страна @buzzmacedonia
  • Блог приказната заедно со фотографиите и линкот од својот Instagram профил ја праќаш на marketing@buzzsneakers.mk
  • Биди оригинален/а и инспиративен/на

Сите приказни ќе ги прочитаме заедно со нашите BUZZ CREW членови Сара, Ива, Ангела, Кире, Блажо и Гоце и трите најоригинални, најинспиративни и со најдобар Outfit со помош на Ваша претходна согласност ќе ги објавиме на нашиот блог како и на Facebook и Instagram страницата на 5.01.2017. година заедно со наградите, патиките кои Вие ќе ги изберете.
 

Време е да ги слушнеме Вашите приказни!

слично