на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

News
24.10.2019.

BE ONE OF A KIND. BE CHAMPION

Koj e one of a kind? Оној кој е секогаш свој, без разлика на околностите, без разлика на трендовите, без ралика што е in или out! Смелоста е доблест, а ние оваа есен те повикуваме да се разбудиш и да ја воведеш во својот секојдневен стил. Прав сојузник во тоа ќе ти биде новата колекција Champion, која е веќе достапна во сите наши продавници.

Зашто за оваа колекција може да се каже дека е единствена? Да, се одликува со ретро крој  - baggy дуксери со капуљачи со подолг или пократок крој, комплет тренерки кои повторно не враќаат во деведесетите, во блокови, и ја прават street модата од таа деценија повторно да стане дел од нашиот плакар, но постојат и поженствени парчиња, како што е случај со здолништата кои ја пратат линијата на телото. Меѓутоа, она по што е највпечатлива есенската Champion колекција се деталите кои ги пратат актуелните трендови, а сепак се разграничуваат од нив.

Искомбинирајте ја колекцијата со џинс, без разлика дали зборуваме за класични фармерки кои ја пратат линијата на телото, широки фармерки или пак здолниште и тексас јакни. Champion со новата колекција ни носи многу интересни комбинации кои совршено ќе се вклопат со некои модели на патики кои може да ги пронајдете во нашата понуда.

Оваа есен, нека твојот уличен стил биде најдобриот одраз на твојата личност, а смелоста особина по која ќе те препознаваат каде и да тргнеш. Не грижете се, не може да се претера бидејќи границите не постојат кога ќе те фати Champion манијата. Постојат повеќе комбинации кои зафаќаат повеќе или помалку парчиња од овој бренд, додека грешките се сведени на минимум.

Те предизвикуваме оваа есен да бидеш one of a kind Champion и новата колекција да ја пронајдеш во сите наши продавници и онлајн.

Buzz tim

 

 

слично