на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

News
08.06.2016.

Запознајте се со BUZZ CREW

Buzzzzz! Имаме супер вести!
BUZZ Sneaker Station од денес има свој CREW! Екипа љубители на спортски, лежерен стил, урбана мода и доообри патики. Дел од нив сигурно веќе ги знаете, со останатите ќе се запознаете и веруваме дека ќе се здружите по сите заеднички теми на дискусија кои ќе ги споделат со вас на нашиот блог (читај: патики, патики, патики, добра музика, sportswear, патики)


Ќе можете да си помуабетите со  DJ Гоце (член на легендарниот колектив САФ и најпознатиот македонски рап/хип хоп DJ), Блажо (најголем sneakerhead во Македонија, фанатик за патики и спортска опрема), Ива (ко-автор и основач на модниот блог Skopje Casual, social media бубалица и борец за street style во секоја прилика), Ангела (модна блогерка, профи инстаграмџика, позната како RumShtangla во Twitter светот) Кире (основач на Snkrcity.com, sneakerhead, DJ) и Сара (модел, активист, водител).

Со BUZZ CREW ќе зборуваме за нивниот стил, за работите кои им се допаѓаат, новите колекции во BUZZ, кул настани, добра музика, на кусо, сѐ што се вклопува во урбаната BUZZ приказна.

Следете го нашиот блог, Facebook страница или Instagram профил, почнуваме наскоро!

слично