на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

News
22.08.2019.

POWERED BY THE PAST

Овие патики првобитно настанале во 1998 година, и од првиот ден на нивното прикажување, Adidas Ozweego оставиле длабока трага во sneaker круговите. Денес, 21 година подоцна, дизајнерите на светски познатиот бренд на совршен начин ги спојуваат неговото наследство и модерните светски трендови, преку редизајнирањето на култниот модел кој го обележа тркачкиот свет. Добредојдовте во Powered by the Past приказната за  adidas Ozweegо патиките.

Редизајнираните adidas Ozweego модели ја задржаа својата силуета по која станаа препознатливи. Достапни во целосно црна боја, комбинација на различни сиви нијанси, но и во црно – зелени тонови, содржат лесно и меко полнење на ѓонот со кое удобноста е неизоставен дел. Но, тое не е единствениот дел кој ги издвојува новите adidas Ozweego патики.

Jасно изразената дистинкција помеѓу меѓу-ѓонот и впечатливото горниште кое е направено од најлон, Adiprene+ појачувањето на предниот дел на патиките и Adiprene ѓонот  -  се спортски елементи кои се задржани при редизајнирањето и овој пат се претставени преку футуристички мотиви, што ги прави патиките совршен избор за сите lifestyle комбинации.

Adidas Ozweego оваа сезона не враќаат во деведесетите, па и вашиот стил на облекување треба да биде складен со нив. Тексас панталони, ретро маици или дуксери, качкети, трегери – се неизоставен дел од комбинациите за совршен стил.

Ќе се согласите со нас дека комбинацијата на ретро и футуристички мотиви добиваат потполна димензија благодарение на adidas Ozweego патиките. Пронајдете ги во Buzz shop во Скопје Сити мол или нарачајте ги online.

слично