на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

News
25.07.2019.

GIVE A LITTLE SPARKLE TO YOUR OUTFIT WITH NEW FILA

Лидерите на брендот FILA не можеа да одберат подобар момент за да ги вратат во живот едни од најголемите sneaker класици, моделите – FILA DISRUPTOR и FILA94m. Оригинално претставени во 1996 година, FILA моделите на sneaker сцената се вратија благодарејќи на неколку трендови кои направија comeback во исто време. Се работи за модата од деведесетите, гломазните патики кои ги истакнуваат и како ugly (грди) модели. Моделите од новата FILA колекција ја претставуваат секоја од овие три категории.

Немојте да не разберете погрешно, ниту описот ugly да го сфатите буквално. Нема сомнеж дека овие патики имаат оставено длабока трага во sneaker културата и ги имаат поместено границите на високата мода, а и на целиот моден свет. Како вистински бунтовнички FILA патиките одамна ги надминаа класичните спортски модели и станаа неспоредлив тренд кој сите го очекувавме со нетрпение.

Оваа сезона патиките ќе ги носиме со baggy џинс, тексас панталони и фустани со трегери, тексас јакни, но и со сите останати модни парчиња која ја пренесуваат пораката – retro is in!Покрај класичните бели FILA патики, во тренд се и патиките со впечатливи бои, а исто така девојките ќе имаат шанса на својот изглед да му додадат и сјај со металик нијансите на популарните Disruptor Low.

Поминати се две децении откако FILA патиките ја здогледаа дневната светлина, а ние, во оваа 2019 ги носиме и ги сакаме со истата пасија како и пред дваесет години. Патиките може да ги пронајдете во продавниците на BUZZ или пак нарачајте ги online и блеснете во било која lifestyle комбинација.

слично