на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

News
20.08.2018.

Нови модели од нашиот омилен Air Max 270

Новиот Nike Air Max 270 е првиот 100% lifestyle Air модел, дизајниран со сите карактеристики на спортските модели, но прилагоден на барањата на секојдневните обувки за пешачење. Освен што изгледа совршено, иновативната воздушна единица ќе обезбеди удобност и неверојатно чувство како одење по облаците.

Nike го најави дизајнот инспириран од легендарните модели Air Max 93 и Air Max 180, додека една од главните карактеристики на новиот Air Max 270 е највисоката пета, со висина од 31 mm. Подигнатата пета е резултат на зголемените воздушни единици кои обезбедуваат максимална удобност во текот на денот.

Новата колекција доаѓа во различни бои кои совршено ќе се вклопат во вашиот секојдневен изглед, а можете да ги најдете во продавницата Buzz Sneaker Station во Скопје Сити мол.

слично