на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

News
30.04.2018.

CLUB C X MONTANA CANS

„Always Classic“ – новата Reebok ја промовира индивидуалноста и ги поттикнува креативците

Повикувајќи се на соработката со истакнати креативци од областа на уличната уметност, графитерите Sany i Felipe Pantone, како и германскиот експерт за бои од компанијата Montana Cans, со иновативната кампања „Always Classic“, Reebok ја претставува новата силуета– Club C X Montana Cans.

Како бренд кој цврсто верува во оние кои ги поместуваат границите на кретивноста и не се плашат да ги надминат очекувањата, Reebok инспирирани од своите култни класици

Freestyle Hi, Classic Leather, Club C и Workout Plus, создадоа нови. Клачните силуети послужија како совршени уметнички платна, и поттикнати од боите од колекцијата на произведувачот на бои Montana Cans, Reebok претставува четири посебно атрктивни колористички модели Club C Montana Cans – PURPLE, MT. FUJI, PEBBLE и MANILLA LIGHT.

Одлучна во намерата да стане дел од доминантно машката графитерска сцена, Sany се позиционира високо благодарение на својот автентичен street art опус, претставувајќи одважен став и бунт, додека Felipe со своите колористички геометриски инсталации е многу близу до естетиката на моделот Club C. И двајцата уметници се креативни визионери и пример на својата генерација на уметници, истакнувајќи се преку смели и единствени стилски форми.

Заедно си Sany и Felipe, во кампањата се присутни и некои од најважните партери на брендот Reebok, вклушувајќи го хип-хоп дуото Rae Sremmurd, раперот Lil Yachty, поп ѕвездата Ariana Grande и супер моделлот Gigi Hadid.

Reebok Classic, кој поради својот минималистички стил од далечната 1985. Година бил омилена патика на спортистите, на теренот и надвор од него, сеуште е незаменлив модел кој ги воодушевува сите генерации. Club C Montana Cans претставува идеален зибор  оваа пролет за сите чиј стил оддава индивидуалност и самодоверба.

Само во BUZZ Shop во Skopje City Mall со купување на Club C Montana Cans патиките добивате подарок оригинален Montana Спреј или USB.

слично