на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

News
24.11.2017.

Nike Lunarforce 1 Duckboot

Очекувано или неочекувано, сосема сме сигурни дека уште една редизајнирана верзија на Lunar Force 1 Duckboot е нешто што повеќето од нас чекаа. Всушност, ние знаеме дека по нив ќе го поставите вашиот часовник еден час напред, бидејќи - тука е зимата.

Сите ние сакаме чизми кои се удобни како патики, па можеме да го поминеме целиот ден во нив. Очекуваме тие да бидат топли, пријатни и да ги одржат нозете суви, дури и ако се прошетаме по снег или дожд.

Како и секоја друга сезона, Nike го направи тоа можно со Lunar Force 1 Duckboot. Тоа е универзалнa патика која во исто време е најлесниот модел на Duckboot до денес, благодарение на материјалите што се користат во производството.

„Engenierd for winter“ ознаката на јазикот во вид на печат кажува се! Зарем се сомневате во тоа, некогаш... Ако одлучите да ги тестирате, тие брзо ќе ве уверат. На прв поглед, Lunar Force 1 Duckboot изгледа цврста и груба, направена за сурово време, но кога станува збор за удобност, тие се целосна спротивност. Lunarlon меѓу ѓонот е изработен од специјална легура, содржи воздушни единици кои го прават моделот за да се чувствувате како да одите по облаците. Outsole, е направен од потешка гума, гарантира стабилност и совршена тракција.

Горниот дел на моделот е направен од различни видови на кожа, гума и „ripstop“ материјали, а етикетата Watershield ви гарантира дека сте безбедни од влажни нозе. Значи, Nike Lunar Force 1 Duckboot уште еднаш го исполни нашето очекување. Тие се достапни во различни бои, кои лесно се совпаѓаат со секоја облека и ги прават сите да се чувствуваат уникатно. Од модни икони до специјални сили, LF1 се подготвени. Се надевам дека и ти си.

слично