на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Air Max Furyosa: Bold lines and double air for authentic street style
Nike Air Max Furyosa: Bold lines and double air for authentic street style
Blogger Pick
01.03.2023.

Nike Air Max Furyosa: Bold lines and double air for authentic street style

Здраво, дечки.

Its me again, овојпат се одлучив да ве запознаам со мојот нов омилен модел од Nike Air Max Furyosa.

Уште на прв поглед овој модел ми го привлече вниманието, почнувајќи од дизајнот, силуетата и особено colorway-от и сигурно ќе биде дел од мојата ротација оваа пролет.

Nike Air Max Furyosa иако изгледот на патиките е инсипиран од патики за трчање, овој модел спаѓа во Lifestyle категоријата. Удобноста е на високо ниво и со целдневно носење без проблем ќе одговорите на вашите секојдневни предизвици.

Влезете во модата на деведесеттите и станете стилска икона на 21-от век. Храброста, оригиналноста, удобноста се синоним за моделот Nike Air Max Furyosa.

Брановидните линии на горниот дел од патиката имаат богатата мешавина на материјали како што се breathable mesh и детали од TPU. Поголемата потпора за стапалото, поширокото предно стапало, средниот ѓон од пена и сигурната потпора за глуждот обезбедуваат совршено вклопување. Двојните врвки кои се протегаат од предниот дел се до петицата ви овозможуваат совршено врзување на патиката на еден необичен начин. Бидете смели и спонтани и изразете го сопствениот став во елегантната силуета на овој модел.

Она што најмногу ми се допадна кај моделот Nike Air Max Furyosa е шарениот colorway и можат да се искомбинираат буквално со секое парче облека. Дефинитивно ќе бидат дел од мојот outfit оваа пролетна сезона.

Се надевам ќе ви се допадне како јас тоа го направив. Овој модел на Nike Air Max Furyosa е достапен во сите Buzz продавници како и online.

Till next time,

Zoka.

слично