на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Back to childhood with Reebok Hexalite Legacy
Back to childhood with Reebok Hexalite Legacy
Blogger Pick
21.12.2022.

Back to childhood with Reebok Hexalite Legacy

Здраво crew! Како што сите можеме да видиме, зимата е тука додека јас сум повторно со Вас во Buzz Crew, подготвена да ги откријам моите скапоцени камења за сезоната. Снегот конечно дојде и тоа секако влијае на моето расположение и изборот на облека и бои.

Денес ќе се фокусирам на деталите на облеката што не можат да останат незабележани. Започнувам со мрежестиот ѓон и дискретните розови елементи на Reebok Hexalite Legacy, кои освен што изгледаат супер кул, гарантирам дека ќе ве вратат во вашето детство кога со леснотија сме отсконувале на секој чекор наместо едноставно да чекориме. Истото е и со Reebok Hexalite Legacy бидејќи Hexalite ви овозможува еластично чувство со амортизирање на потпетиците додека одите. А најкул е тоа што никој нема да ве гледа чудно на улиците.

Патиките ги споив со фармерки и дуксер одозгора, но можете да експериментирате бидејќи се многу лесни за носење и уште полесни за фотографирање.

Како ентузијаст за зимски спортови, мојот избор денес ја вклучи јакната MONT W CAMO HEAVY WEIGHT JKT, која не само што е погодна за планина, туку е исто толку совршена за урбаниот начин на живот. Знаејќи ги температурите надвор, не би помислила да излезам без да бидам соодветно облечена - со други зборови, како поларна мечка која се движи кон Северниот пол.

Нема да лажам ако ви кажам дека мојот избор на зимска облека, сепак, е под влијание не само од нивото на удобност, туку и од малите детали кои веднаш ми го привлекуваат вниманието и можат да го претворат модел во мој тотален фаворит. Она што го привлече моето внимание за јакната MONT W CAMO HEAVY WEIGHT JKT, беше внатрешната лепенка „A Happy life“ - како да не се заљубите во неа на лице место? Признајте, и вие ги имате оние мали детали кои ви го привлекуваат вниманието.

Тоа е сѐ од мене, засега. Се надевам дека уживавте во мојот стајлинг, а сега ќе ве оставам да сонувате за снег во планините и да се потсетите на спомените од детството кога слободно скокавме по улиците. Сè уште можеме да го направиме тоа со Reebok Hexalite Legacy.

Мојата комбинација ќе ја најдете во Buzz како и на Online shop.

Ваша Akasha

 

слично