на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Arrivals
09.09.2017.

MACHINE GUN KELLY X CLUB C

Инспирирана од смелиот стил на деведесеттите кој обилуваше со дизајнерски елементи и индивидуалност, на пазарот пристигна нова„Club C Overbranded“ колекција чие заштито лице е мултиталентираниот американски уметник, музичар, глумец, модел и продуцент, Machine Gun Kelly - MGK.

Деведесеттите години минатиот век беа во знакот на смелите комбинации за облекување и истакнување на личен стил. Новата колекција го истакнува истиот став од тој период, но на модерен начин. Club C „владееше’’ со тениските терени уште од 1985, а после тоа стана неизоставен дел од street style културата. Со слични чекори и  MGK го преминуваше патот од музиката, модата до филмот.

„Club C моделот е еден од оние модели кои засекогаш владеат со уличната сцена. Во овој случај дури и повеќе од 30 години. Фактот дека Club C и денес е многу важен на новите генерации многу зборува за брендот Reebok. Отсекогаш бев голем фан на овој модел, бидејќи во исто време е едноставен и безвременски" - изјави Machine Gun Kelly.

„Сметавме дека е вистинско време да се вратиме во стилот на 90-тите и да го користиме како креативна основа, истакнувајќи  го Machine Gun Kelly и неговиот единствен стил."  додава Todd Krinsky, глобалнниот потпретседател на Reebok Classic and Entertainment.


Reebok сакаше автентично да го прикаже времето кога брендингот се истакнуваше во многу поголема мера отколку денес, така што моделот  „Club C Overbranded“  има елементи кои се повторуваат. Видливо е ретро Reebok логото, како и брендингот во исти тонови на патиката и средниот дел на ѓонот. Моделот е изработен од кожа, со EVA среден дел на ѓонот кој допринесува за потребната удобност во текот на денот. 

слично

11.
Mar.
2019.
Arrivals
Биди уникатен како неонот и новата Champion collection која е достапна во Buzz shop во Скопје Сити мол како и online.
13.
Feb.
2019.
Arrivals
Оваа година дизајнерите на New Balance те покануваат да бидете она што сте, без разлика што носите.
03.
Sep.
2018.
Arrivals
Reebok Classic, за претстојната сезона, враќа уште една легенда од старата школа – моделот Rapide. Дизајниран во ерата на големите ѓонови, просторниот ...