на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Arrivals
16.03.2017.

NIKE Premium Pack

Nike за новата сезона подготви нов Premium пакет во кој ги вклучи трите најпопуларни ретро модели Nike Air Force, Air Max 90 и Air Huarache.

Основна карактеристика на Premium пакетот се материјалите и деталите од кој е направен секој модел, во овој случај релјеф кој асоцира на кожа од рептил. Моделите се изградени во комбинација од кожа и синтетички материјали, неопрен и најлон.

Секој од моделите од овој пакет го одбележал различниот период од развојот на Nike. Во годините кога се појавиле биле најдобрите Performance модели, AF1 наменети за кошарка, и AM90 и Air Huarache за трчање. Денес, секој модел има своја публика и го задржува статусот на модел кој константно се произведува секоја сезона, односно се дел од постојаната Nike понуда.


Боите кои преовладуваат на моделите се Oatmeal/Khaki/Sail, заедничката технологија која има Air систем на AF1 и Huarache моделот кои се наоѓаат во капсулите во меѓуѓонот на патиките, додека на AM90 воздушната комора е видлива. Сите три модели поседуваат нова модел на влошка изграден од мемориска пена која овозможува целодневен комфорт.

Силуетата на патиките зборува самата за себе, совршените бои за пролетната сезона, а изборот е Ваш, како што гласи познатиот слоган на Nike, не размислувајте премногу „Just do it!“.

 

слично

11.
Mar.
2019.
Arrivals
Биди уникатен како неонот и новата Champion collection која е достапна во Buzz shop во Скопје Сити мол како и online.
13.
Feb.
2019.
Arrivals
Оваа година дизајнерите на New Balance те покануваат да бидете она што сте, без разлика што носите.
03.
Sep.
2018.
Arrivals
Reebok Classic, за претстојната сезона, враќа уште една легенда од старата школа – моделот Rapide. Дизајниран во ерата на големите ѓонови, просторниот ...