на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Puma RS-X - удобно и свежо, се во едно!
Puma RS-X - удобно и свежо, се во едно!
Blogger Pick
05.07.2023.

Puma RS-X - удобно и свежо, се во едно!

Имајќи предвид дека ова е мојот прв блог што го пишувам за Buzz, сакав да дадам се од себе и искрено да ви кажам што мислам за патиките PUMA RS-X EFEKT TM.

Така... Влегувам во Buzz и гледам модел на кој пишува “Puma”.

Можеби пред неколку години, само самата кутија на Puma ќе ме израдуваше затоа што сигурно ќе ги имаше оние прекрасни патики Puma Suede кои веднаш ќе ги врзев со дебели врвки. Додуша, со нив ќе изгледав како 70% од екипажот со кој се дружев, но тие сепак ќе беа врвни удари.

Овој пат го избрав моделот RS-X (кој повеќе звучи како мотор Kawasaki отколку како патика, но реално не е важно... Сум видел полоши имиња за патики). Знам дека овој модел не е нов; ако не се лажам, мислам дека Puma го издаде уште во 2018 година. Најдоброто е што имав можност да го носам црвениот модел RS-X во 2020 година кога снимав спот за мојата песна “Hollywood". Го снимив видеото и ги вратив следниот ден бидејќи не ги чувствував удобно во тој момент. Тие беа одлични за видеото, но изгледаа прилично гломазни на мојата големина 44,5 стапки за сè друго. Денес таа одлука ми изгледа прилично глупава бидејќи не им дадов ниту шанса. Моделот за кој моментално пишувам е сеуште истиот RS-X (EFEKT TM) како пред две години, но овој пат имав можност да ги носам некое време и можам да ви кажам дека тие се еден од оние патики (буквално 2 пара што ги имам) од кои не ме болат стапалата откако ќе ги носам 2 часа.

Ова е веројатно затоа што Puma ја лансираше технологијата RS уште во 1986 година, со цел да ги приближи нивните патики до активна употреба, како што е трчањето. Со овој модел RS-X можете да трчате, иако тоа не би бил мојот прв избор за таа намена. Ниту е наменета за тоа (во денешно време) ...

Моделот RS-X е дизајниран да ви овозможи максимална удобност додека изгледате свежо, без разлика дали сте во 6-то одделение, ја завршувате магистерската по физичко образование или штотуку станавте баба и дедо по трет пат. Овие RS-X патики денес се далеку од она што имав шанса да го пробам во 2020 година. Тие веќе не изгледаат како пластични; вашите стапала можат да дишат бидејќи материјалите дишат таму каде што треба. Да, тие сè уште изгледаат гломазни, но кога ќе ги држите во рака, ќе сфатите дека всушност се многу лесни.

Во Buzz го видов моделот Puma RS-X во точно 13 бои, и за жени и за мажи, па можете слободно да ги изберете оние кои одговараат на вашиот вкус. Да ги оставиме настрана боите... Искрено, мислам дека денес нема да најдете многу патики кои нема да ве изневерат, без разлика дали пешачите во природа во недела наутро или пиете кафе во чаршија со пријателите.

Би можел да пишувам за историјата на Puma како бренд, но никој не го интересира тоа, и реално, ако сте како мене, знаете дека Puma никогаш не разочарала со нивните патики. Но, тоа го припишувам на нивниот став со кој нема сите да се согласат... исто како оваа блог приказна.

Можете сами да процените, а јас ќе го чувам овој RS-X во мојата колекција, додека вашиот модел можете да го најдете во BUZZ продавниците или online!

 

Zembo Latifa

Trenutno nema komentara

слично