на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Дуксер Tech Fleece
NIKE Дуксер Tech Fleece
NIKE Дуксер Tech Fleece
NIKE Дуксер Tech Fleece
NIKE Дуксер Tech Fleece
NIKE Дуксер Tech Fleece
NIKE Дуксер Tech Fleece
NIKE Дуксер Tech Fleece
NIKE

NIKE Дуксер Tech Fleece

код на производ: FD2979-063
6.090 MKD
6.090 MKD
4.872 MKD
Заштеда: 1.218 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 12-13г.
 • 11-12г.
 • 9-10г.
 • 14-15г.
 • 7-8г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Tech Fleece е дуксер со капуљача, со патент за тинејџерки, дизајниран за авантури со постудено време. Студеното време нема шанси против вас и вашиот дуксер Tech Fleece. Врвното, лесно руно - мазно внатре и надвор - ви дава многу топлина без да додавате волумен. Овој дуксер со капуљача е добитна комбинација за затоплување на телото без додавање волумен или тежина. Дизајниран за секоја форма и големина, обезбедува подобрено вклопување за сите деца. Чувајте ги сите ваши закуски безбедни во аголните предни џебови со патент. Ребрести еластични делови го задржуваат обликот на дуксерот и го спречуваат излегувањето на топлината.
Спецификација:

 • Дуксер со капуљача за тинејџерки
 • Состав: 53% памук, 47% полиестер.
 • Странични џебови
 • Машинско перење

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Основната поделба Текстил
  Пол Kids
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики FB8032-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.428 MKD
  Заштеда 35%
  9.890 MKD
  големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  6Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DZ5632-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.670 MKD
  Заштеда 45%
  8.490 MKD
  големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики CD6864-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.032 MKD
  Заштеда 20%
  8.790 MKD
  големина
  4.5Y
  5.5Y
  5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики FD0678-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.367 MKD
  Заштеда 25%
  8.490 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DZ5631-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.428 MKD
  Заштеда 35%
  9.890 MKD
  големина
  5.5Y
  6Y

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер IB8589
  2.541 MKD
  Заштеда 25%
  3.388 MKD
  големина
  146
  152