на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

adidas Чорапи Solid Crew
adidas

adidas Чорапи Solid Crew

код на производ: IB9378
988 MKD
988 MKD
988 MKD
Заштеда: 0 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 1518
  1518
 • 19-22
  19-22
 • 23-26
  23-26
 • 27-30
  27-30
 • 30-34
  30-34
 • 3436
  3436
 • 34-37
  34-37
 • 3739
  3739
 • 38-42
 • 4042
  4042
 • 4345
  4345
 • 42-46
 • 46-50
  46-50
 • 51-54
  51-54
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

adidas Solid Crew се унисекс чорапи, погодни за секојдневни спортски активности. Шарените линии на аdidas и иконата трифолија им даваат на овие класични чорапи жив изглед. Направени од малку растеглива мешавина од памук, тие совршено се обвиткуваат околу стапалото и обезбедуваат целосна поддршка. Тие се направени од мек и прозрачен материјал за безбедна удобност и пријатност дури и за време на најпребирливите тренинзи. Ребрестите еластични делови се таму за да ги задржат чорапите на место и да спречат несакано движење. Овие функционални чорапи се делумно направени од рециклирани материјали и доаѓаат во пакување од три пара. Вметнете ги стапалата во овие цврсти класични чорапи и направете го вашиот ден лесен и удобен.
Спецификација:

 • Унисекс чорапи
 • Состав: 84% памук, 13% полиестер, 2% најлон и 1% еластин
 • 3 пара чорапи во пакувањето
 • Делумно рециклиран материјал
 • Еластичен дел
 • Лого на Trefoil и три линии

 • карактеристики вредност
  Категорија Чорапи
  Основната поделба EQU
  Пол Unisex
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на buzzsneakers.mk.
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.244 MKD
  Заштеда 50%
  2.488 MKD
  големина
  1
  NS
  OG
  Sačuvano u omiljne
  Kачкет IB9196
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.270 MKD
  Заштеда 20%
  1.588 MKD
  големина
  OSFA
  OSFC
  OSFM
  OSFW
  OSFY
  Sačuvano u omiljne
  Kачкет EC3603
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.030 MKD
  Заштеда 20%
  1.288 MKD
  големина
  OSFM
  OSFW
  OSFY
  Sačuvano u omiljne
  Kачкет IC0021
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  972 MKD
  Заштеда 30%
  1.388 MKD
  големина
  OSFA
  OSFC
  OSFM
  OSFW
  OSFY
  Sačuvano u omiljne
  Kачкет IC0023
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.110 MKD
  Заштеда 20%
  1.388 MKD
  големина
  OSFA
  OSFC
  OSFM
  OSFW
  OSFY

  слични производи