на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Sky Jordan 1
NIKE Патики Sky Jordan 1
NIKE Патики Sky Jordan 1
NIKE Патики Sky Jordan 1
NIKE Патики Sky Jordan 1
NIKE Патики Sky Jordan 1
NIKE Патики Sky Jordan 1
NIKE Патики Sky Jordan 1
NIKE Патики Sky Jordan 1
NIKE Патики Sky Jordan 1
NIKE

NIKE Патики Sky Jordan 1

код на производ: BQ7197-016
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Sky Jordan 1 е машка патика инспирирана од првите кошаркарски патики на Мајкл Џордан. Моделиран по AJ1, Sky Jordan 1 е модел направен така што овие патики се удобни и неодоливи. Меката внатрешност на патиките придонесува за удобност во текот на играта, а лентата над петицата помага при нивното облекување и соблекување. Горниот дел на патиката е комбинација од вистинска и вештачка кожа, што на овие патики им дава класичен изглед. Логото на Sky Jordan зборува за посветеноста на брендот. Меката пена во внатрешноста се обвива околу нозете на детето, гарантирајќи стабилност и удобност. Издржливиот ѓон обезбедува зафат без оглед на површината.
Спецификација:

 • Патики за момчиња
 • Лента за полесно облекување и соблекување
 • Гумен ѓон
 • Лого на Sky Jordan

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол Kids
  Бренд NIKE
  Возраст Мали деца

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FV0369-001
  7.032 MKD
  Заштеда 20%
  8.790 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FV0361-001
  7.592 MKD
  Заштеда 20%
  9.490 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ4607-100
  6.592 MKD
  Заштеда 25%
  8.790 MKD
  големина
  4.5Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y