на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Шорцеви Tech Fleece
Nike Шорцеви Tech Fleece
Nike Шорцеви Tech Fleece
Nike Шорцеви Tech Fleece
Nike Шорцеви Tech Fleece
Nike Шорцеви Tech Fleece
Nike

Nike Шорцеви Tech Fleece

Код на производ: FD3289-010
4.390 MKD
4.390 MKD
3.951 MKD
Заштеда: 439 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 12-13г.
 • 11-12г.
 • 9-10г.
 • 14-15г.
 • 7-8г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Tech Fleece се детски шорцеви за тинејџери, изработени од врвно, лесно руно кое е мазно и однатре и однадвор и ви дава многу топлина без да додавате волумен. Овие шорцеви се секогаш добра идеја - без разлика дали играте за забава или тренирате за следниот голем натпревар, тие ве одржуваат удобно за да можете да се фокусирате на доброто време. Го развивме нашиот опсег на големини за да се фокусираме на фитот, а не на полот, за да му дозволиме на секое дете да си игра на свој начин. Вашите закуски и основните работи се безбедни во џебот со патент. Дополнителната ткаенина помеѓу нозете ви дава повеќе простор за трчање, скокање и истегнување. Спецификација:

 • Еластичен прилагодлив појас
 • Предни џебови
 • Tech Fleece ткаенина

 • карактеристики вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол За момчиња
  Бренд Nike
  Возраст За тинејџери
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DJ3341-100
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.672 MKD
  Заштеда 20%
  9.590 MKD
  Големина
  5.5Y
  5Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DH7341-100
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  Големина
  4.5Y
  5.5Y
  5Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DO6491-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.895 MKD
  Заштеда 50%
  7.790 MKD
  Големина
  5.5Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DZ3307-110
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.281 MKD
  Заштеда 10%
  8.090 MKD
  Големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y