на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

adidas Патики Superstar Xlg
adidas Патики Superstar Xlg
adidas Патики Superstar Xlg
adidas Патики Superstar Xlg
adidas Патики Superstar Xlg
adidas Патики Superstar Xlg
adidas Патики Superstar Xlg
adidas Патики Superstar Xlg
adidas Патики Superstar Xlg
adidas Патики Superstar Xlg
adidas

adidas Патики Superstar Xlg

Код на производ: IE0760
Šifra proizvođača: NJR13
7.388 MKD
7.388 MKD
5.910 MKD
Заштеда: 1.478 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 44 2/3
 • 45 1/3
 • 46
 • 41 1/3
 • 42
 • 42 2/3
 • 43 1/3
 • 44
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

adidas Superstar Xlg се класични машки lifestyle патики со смели пропорции и детали инспирирани од кошарката. Излезете и покажете го вашиот став во иконските патики. Овие патики на adidas Superstar му оддаваат почит на кошаркарскиот стил од 80-тите со смели детали на петицата инспирирани од ретро дресови. Сребрените детали додаваат сјај на кожниот горен дел, давајќи ви кошаркарски стил и надвор од теренот. Удобноста е тука благодарение на средниот EVA ѓон со целосна должина. Овие патики поминаа повеќе од 50 години спојувајќи ги спортот и културата. Сега е ваш ред да ги направите свои. Спецификација:

 • Плиток профил
 • Со врзување
 • Кожен горен дел
 • Текстилна внатрешност
 • EVA среден ѓон
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Пол Unisex
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Originals
  Trenutno nema komentara

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики IF3701
  5.910 MKD
  Заштеда 20%
  7.388 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:7
  Патики IF1582
  5.910 MKD
  Заштеда 20%
  7.388 MKD
  Големина
  10
  10-
  11
  11-
  6-
  7
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:7
  Патики IF1584
  6.649 MKD
  Заштеда 10%
  7.388 MKD
  Големина
  10
  10-
  11
  11-
  7
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики ID4637
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  6.012 MKD
  Заштеда 30%
  8.588 MKD
  Големина
  10-
  11
  7-
  8
  8-
  9
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:7
  Патики ID4655
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  6.649 MKD
  Заштеда 10%
  7.388 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  4
  4.5
  5
  5.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:7
  Патики IG9777
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  5.910 MKD
  Заштеда 20%
  7.388 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  8
  8.5
  9
  9.5