на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Патики Air Max Terrascape 97
Nike Патики Air Max Terrascape 97
Nike Патики Air Max Terrascape 97
Nike Патики Air Max Terrascape 97
Nike Патики Air Max Terrascape 97
Nike Патики Air Max Terrascape 97
Nike Патики Air Max Terrascape 97
Nike Патики Air Max Terrascape 97
Nike Патики Air Max Terrascape 97
Nike Патики Air Max Terrascape 97
Nike

Nike Патики Air Max Terrascape 97

Код на производ: DQ3976-101
Prosečna ocena:
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Машките патики Nike Air Max Terrascape 97 комбинираат ретро стил со модерна технологија, обезбедувајќи исклучителна удобност и издржливост. Овие патики се инспирирани од класичниот модел Air Max 97 и дополнително се подобрени за да се носат во различни услови на терен. Горниот дел на патиката е направен од комбинација на синтетички материјали и мрежа, обезбедувајќи издржливост, дишливост и флексибилност. Материјалите се отпорни на триење и овозможуваат природно движење на стапалата. Дополнително, патиките се зајакнати во критичните области за зголемена издржливост. Nike Air Max Terrascape 97 располага со среден ѓон со видлива единица за воздух во петицата која обезбедува извонредно амортизирање и дополнителна поддршка за стапалото. Ѓонот е опремен со длабоки шари кои обезбедуваат одлично држење и влечење на различни терени. Без разлика дали шетате по градските улици или ја истражувате природата, овие патики ќе ви обезбедат стабилност и безбедност. Дизајнот на патиките е уникатен и привлечен. Инспириран од класичниот модел Air Max 97, овој модел носи автентични детали како што е карактеристичниот брановиден дизајн на страната на патиката. Комбинацијата на различни бои и текстури додава доза на стил и оригиналност. Патиките Nike Air Max Terrascape 97 се идеален избор за авантуристи кои сакаат да го истакнат својот стил додека уживаат во удобноста и перформансите во исто време. Со овие патики ќе бидете подготвени за сите теренски предизвици, обезбедувајќи ви самодоверба и поддршка за време на активностите. Изразете ја вашата индивидуалност со патиките Nike Air Max Terrascape 97 и бидете подготвени за сите авантури кои доаѓаат.
Спецификација:

 • Машки патики
 • Врвки
 • Мрежест горен дел
 • Технологија Air

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Пол За мажи
  Бренд Nike
  Возраст За возрасни

  Последна оценка на производот

  Прикажаните оцени се добиени исклучиво од корисниците кои купиле производ.
  Nagim
  Nagim
  12.04.2024. 17:10
  Super
  Biljana
  Biljana
  28.02.2024. 09:38
  Biljana
  Biljana
  04.02.2024. 16:42
  Boban
  Boban
  29.01.2024. 16:13

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CU4505-825
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.894 MKD
  Заштеда 40%
  6.490 MKD
  Големина
  M
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DX0566-113
  Dostupno odmah
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.134 MKD
  Заштеда 40%
  6.890 MKD
  Големина
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Дуксер FB7290-281
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.823 MKD
  Заштеда 30%
  6.890 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:13
  Дуксер FB7921-010
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.911 MKD
  Заштеда 10%
  8.790 MKD
  Големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Дуксер FB7290-508
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.823 MKD
  Заштеда 30%
  6.890 MKD
  Големина
  M
  S
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FJ4160-002
  8.790 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  12
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики FJ4146-102
  8.090 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ4192-001
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  8.790 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  12
  6
  6.5
  7
  8
  8.5
  9
  9.5