на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Патики Air Force 1
Nike Патики Air Force 1
Nike Патики Air Force 1
Nike Патики Air Force 1
Nike Патики Air Force 1
Nike Патики Air Force 1
Nike Патики Air Force 1
Nike Патики Air Force 1
Nike Патики Air Force 1
Nike Патики Air Force 1
Nike

Nike Патики Air Force 1

Код на производ: DX5805-600
6.690 MKD
6.690 MKD
5.352 MKD
Заштеда: 1.338 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 35.5
 • 36
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Air Force 1 е детска патика со добро познат и сакан изглед и удобност. Култ. Легенда. Класик. Сето ова совршено ги опишува патиките Nike Air Force 1. Првично обожавани на кошаркарските терени, овие патики брзо станаа и урбана улична ѕвезда. Издржливата кожа и воздушното амортизирање ви го даваат истиот безвременски изглед и чувство. Вистинската и синтетичка кожа во горниот дел се идеална комбинација за издржливост и поддршка - исто како и кошаркарските чевли од минатото. Скриената единица за воздух во петицата обезбедува амортизација слична на онаа на оригиналниот AF1 од 1982 година. Гумениот ѓон обезбедува издржливост и добро држење. Интересен факт: Кружниот шаблон на ѓонот првично беше дизајниран да им помогне на кошаркарите да се вртат на теренот.
Спецификација:

 • Детски патики - lifestyle
 • Плиток профил
 • Горен дел од вистинска и синтетичка кожа
 • Единица за скриен воздух во петицата
 • Среден ѓон од пена
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Пол За момчиња
  Бренд Nike
  Возраст За тинејџери
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер CU9223-010
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.418 MKD
  Заштеда 25%
  5.890 MKD
  Големина
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер CU9223-063
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.418 MKD
  Заштеда 25%
  5.890 MKD
  Големина
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 95C784-023
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.093 MKD
  Заштеда 30%
  2.990 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DD8637-010
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.653 MKD
  Заштеда 30%
  3.790 MKD
  Големина
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер BV3699-010
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.163 MKD
  Заштеда 30%
  3.090 MKD
  Големина
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 95C881-023
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.863 MKD
  Заштеда 30%
  4.090 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики FV5948-102
  6.790 MKD
  Големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики CT3839-110
  6.890 MKD
  Големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FV0367-001
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  Големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики CT3839-103
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  Големина
  4.5Y
  5.5Y
  5Y
  7Y