на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Патики Air Max 95
Nike Патики Air Max 95
Nike Патики Air Max 95
Nike Патики Air Max 95
Nike Патики Air Max 95
Nike Патики Air Max 95
Nike Патики Air Max 95
Nike Патики Air Max 95
Nike Патики Air Max 95
Nike Патики Air Max 95
Nike Патики Air Max 95
Nike Патики Air Max 95
Nike

Nike Патики Air Max 95

Код на производ: DQ9016-001
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Прославете ја вашата страст за теренот во Nike Air Max 95 машките lifestyle патики. Новиот модел се издвојува со свеж дизајн инспириран од фудбалот. Брановидните странични панели ја истакнуваат секоја комбинација, додека визуелните елементи како дигиталното печатење и логото на крунисаната топка додаваат модерна вибрација. Удобното платно кое потсетува на постепено загревање и амблемот на јазикот ви овозможуваат да го пренесете стилот на игра од фудбалското игралиште на градските улици. Горниот дел црпи инспирација од човечкото тело, средниот ѓон го претставува 'рбетот, градираните панели се мускулите, а врвките се ребрата. Оригинално дизајнирана за подобри тркачки перформанси, Air единицата во петицата и предниот дел ја нагласува историјата на удобноста. Флексибилните жлебови на средниот ѓон ви овозможуваат слободно да се движите. Гумениот ѓон има одлични влечни својства.
Спецификација:

 • Машки lifestyle патики
 • Врвки
 • Плиток профил
 • Единица за воздух
 • флексибилни жлебови во средниот ѓон
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Пол За мажи
  Бренд Nike
  Возраст За возрасни
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:13
  Дуксер FB7921-330
  Dostupno odmah
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.032 MKD
  Заштеда 20%
  8.790 MKD
  Големина
  2XL
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DM6474-063
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.890 MKD
  Големина
  2XL
  L
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер FZ4709-104
  Dostupno odmah
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.032 MKD
  Заштеда 20%
  8.790 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FD7415-010
  Dostupno odmah
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.534 MKD
  Заштеда 40%
  5.890 MKD
  Големина
  L

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FJ4160-002
  8.790 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  12
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики FJ4146-102
  8.090 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ4192-001
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  8.790 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  12
  6
  6.5
  7
  8
  8.5
  9
  9.5