на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Патики Air Max 90 LT
Nike Патики Air Max 90 LT
Nike Патики Air Max 90 LT
Nike Патики Air Max 90 LT
Nike Патики Air Max 90 LT
Nike Патики Air Max 90 LT
Nike Патики Air Max 90 LT
Nike Патики Air Max 90 LT
Nike Патики Air Max 90 LT
Nike Патики Air Max 90 LT
Nike

Nike Патики Air Max 90 LT

Код на производ: CD6864-022
8.490 MKD
4.245 MKD
4.245 MKD
Заштеда: 4.245 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
Velicine EU
Velicine
Velicine CM
 • 4.5Y 36.5 23.5
Количина: 1 ПАР
2
1
Зачувај

Nike AIR MAX 90 LTR се детски патики за тинејџери, кои комбинираат ретро и модерни детали. Класиците се враќаат, спортскиот дизајн и новите модерни детали гарантираат дека овие патики лесно ќе се вклопат со секоја ваша комбинација. Вистинската и синтетичка кожа во горниот дел ја обезбедува потребната цврстина и издржливост. Со дизајн и изглед кој сè уште е ист како во деведесеттите, но со уште помека и пофлексибилна перница, Max Air единица која е прилагодена за растот на стапалото, а формата им дава на вашите прсти повеќе простор за движење. Дополнителните влошки околу зглобот на глуждот обезбедуваат пријатно чувство, а удобната и флексибилна пена ги олеснува вашите чекори. Гумениот ѓон, покрај одличното прилепување на површина, обезбедува и издржливост на овие Nike патики. Изберете ги Nike AIR MAX 90 LTR патиките и уживајте во целодневната удобност и нивниот атрактивен дизајн.
Спецификација:

 • Детски патики за тинејџери
 • Max Air единица
 • Перничиња околу глуждот
 • Плиток профил
 • Lace Up
 • Гумен ѓон со жлебови

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Пол Унисекс
  Возраст За тинејџери
  Бренд Nike
  Боја Сива
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Trenutno nema komentara

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики CD7783-100
  Цена 3.790 MKD
  Големина
  10.5C
  11.5C
  11C
  12.5C
  13.5C
  13C
  2Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DV3485-100
  Prosecna ocena:
  glas
  4
  glasa
  4
  Цена 4.014 MKD
  Заштеда 40%
  6.690 MKD
  Големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y