на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Патики Air Max 2090 C/S
Nike Патики Air Max 2090 C/S
Nike Патики Air Max 2090 C/S
Nike Патики Air Max 2090 C/S
Nike Патики Air Max 2090 C/S
Nike Патики Air Max 2090 C/S
Nike Патики Air Max 2090 C/S
Nike Патики Air Max 2090 C/S
Nike

Nike Патики Air Max 2090 C/S

Код на производ: DH9740-004
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Air Max 2090 C/S детските lifestyle патики се легендарен модел со футуристички дизајн. Прославуваме повеќе од 30 години од дебито на легендарниот Air Max 90 модел, давајќи му нов пресврт. Голема воздушна единица значи и голема удобност. Оваа C/S линија е за приказната за акцентиран дизајн со шевови. Текстилниот горен дел е дизајниран за прозрачност и поддршка при секој чекор. Air Max единицата и меката пена се комбинираат за удобност, исто како и Air Max 90. Освежениот гумен waffle ѓон обезбедува одлично прилепување на површина и издржливост. Nike Air Max 2090 C/S детските lifestyle патики се дизајнирани за секојдневните детски авантури, со комбинација на модерно и спортско наследство.
Спецификација:

 • Плиток профил
 • Air Max единица
 • Текстилен горен дел
 • Среден ѓон од пена
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Пол За момчиња
  Бренд Nike
  Возраст Мали деца
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 85B781-023
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.813 MKD
  Заштеда 35%
  2.790 MKD
  Големина
  4
  5
  6

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики FV5948-102
  6.790 MKD
  Големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики CT3839-110
  6.890 MKD
  Големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FV0367-001
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  Големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики CT3839-103
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  Големина
  4.5Y
  5Y
  7Y