на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

CHUCK TAYLOR:  MUST HAVE ЗА ОВАА ПРОЛЕТ
CHUCK TAYLOR:  MUST HAVE ЗА ОВАА ПРОЛЕТ
Buzz crew
04.04.2024.

CHUCK TAYLOR: MUST HAVE ЗА ОВАА ПРОЛЕТ

Здраво дечки,

Заедно со мојата нова фризура пристигнаа и новите патики кои се #musthave за првите топли пролетни денови. Повторно се одлучив за Converse, и тоа за легендарниот модел на Chuck Taylor.Не ги земев во стандардна боја, бидејќи оваа тиркизна/зелена боја  ми беше најинтересна. Converse Chuck Taylors се познати како All Stars, но јас претпочитам да ги  викам "starke".

Chuck Taylor патиките ми се посебни поради културата што ја претставуваат. Безвременски модел кој е актуелен повеќе од еден век, класичен и иконски дизајн погоден за сите возрасти. Друга причина за популарноста на All Stars е нивната поврзаност со различни субкултури и познати личности.

Chuck Taylor патиките  се достапни во различни модели и бои, дури и најпребирливите ќе најдат модел што им се допаѓа. Мислам дека секој имал барем по еден пар старки во животот. И ако го читате ова и не сте имале старки, не знаете што пропуштате.

Вашите Chuck Taylor патики можете да ги најдете на  Buzz online страницата.

Поздрав,

Vanja

слично