на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Air Jordan 1 Mid – One silhouette for every occasion
Air Jordan 1 Mid – One silhouette for every occasion
Blogger Pick
27.12.2023.

Air Jordan 1 Mid – One silhouette for every occasion

Здраво дечки,

Јас сум Стефан Спирковски, oва е мојата прва приказна како член на Buzz Crew. Како да се претставам.? Јас сум инфлуенсер, модел и фитнес тренер. Кога размислував кои патики можат најдобро да ги поврзат и опишат овие 3 професии, се одлучив за патиките Air Jordan 1. Тие се мојот избор за мојата дневна и ноќна рутина.

Инспириран од оригиналниот Air Jordan 1, оваа AJ1 Mid во Black и Royal Blue боја ги зема истите дизајнерски елементи и додава некои модерни надградби. Самиот “Air Jordan 1”е безвременски дел од историјата и е речиси препознатлив од сите љубители на патики како и љубителите на кошарката. Со познат колорит од силуетите на Jordan од минатото, Air Jordan 1 Mid "Varsity Royal" обезбедува класична удобност со секој чекор. Го носат буквално сите, од најмлади до најстари, од 7 до 77 години.

Air Jordan 1 mid се направени со „full-grain“ материјали и нубук кожа, гумен ѓон и Air-Sole потпетица за заштита од удари како и легендарните Air Jordan „Wings“.

Не се двоумев во мојот избор, и 100% би го препорачал овој модел, како и многу други, можете да го најдете во продавниците на Buzz, како и на online продавницата.

 

Stefan Spirkovski

слично