на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Jordan Stadium 90
Jordan Stadium 90
Blogger Pick
02.08.2023.

Jordan Stadium 90

Здраво дечки,

Овојпат со чест и задоволство ви го претставувам новиот модел на Jordan Stadium 90 “White/Red”.


Овие Jordan Stadium 90 “White/Red” од Buzz Sneakers се динамична фузија на стил, перформанси и почит кон легендарниот спортист, Michael Jordan. Овој модел на Jordan Stadium 90 “White/Red”го одбележуваат богатото спортско наследство на Michael Jordan, истовремено инкорпорирајќи современи дизајнерски елементи кои ги привлекуваат љубителите на патики низ целиот свет.

Изработени се со прецизност и со употреба на висококвалитетни материјали, Jordan Stadium 90 “White/Red” патиките од Buzz Sneakers се издржливи и комфорни, па затоа се идеални за спортски активности како и за секојдневно носење. Инспирирани се од ‘’познатиот стадион на Jordan’’, вклучувајќи ги препознатливите бои што ги потсетуваат на архитектурата на арената, како и иконското Jumpman лого, што го симболизира духот на извонредност и настојување.

Независно дали сте на кошаркарскиот терен, на улицата или во спортската сала, овој модел на Jordan се дизајнирани да ги подобрат вашите перформанси и стилот, оставајќи импресии на оние што ги носат. Со совршен баланс на традиција и иновација.Едноставниот colorway стои буквално на се и е многу лесен за комбинирање.се надевам ќе ви се допадне како јас тоа го направив.

Овој модел на Jordan Stadium 90 “White/Red” е достапен во сите Buzz продавници како и online.

 

@plugoja

 

 

слично