на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

History of the 90s' with adidas Ozelia
History of the 90s' with adidas Ozelia
Blogger Pick
22.02.2023.

History of the 90s' with adidas Ozelia

Еј банда,

Многу сум среќен што можам да ви кажам дека се вратив, но овој пат како дел од најкул екипата - BUZZ crew. Значи, ќе се гледаме многу. И денес сум подготвен да ве одведам во мојот свет на танц и музика и да се вратиме во времето заедно со adidas Ozelia.

adidas Ozelia е еден од култните модели, кој ја враќа носталгијата на смелиот дух од 90-тите. И иако јас сум генерацијата Z, или GEN Z како што не нарекуваат повеќето луѓе, многу се идентификувам со поп културата од 90-тите кога уличниот стил беше на својот врв. Toa се деновите кога излегоа некои од најкул нумерите за танц. Нумери кои до ден денес се слушаат.

Патиките на adidas Ozelia исто така ја носат DNA од 90-тите, но исто така го комбинираат и ретро чувството со модерната технологија, како што е амортизираниот среден ѓон и adiPRENE®, кој ја апсорбира силата на ударот при движење, намалувајќи го напорот на зглобовите. Знаете дека во танцувањето, многу е важно да можете лесно да ги правите сите потези што ги сакате.

 

Освен што е удобен adidas Ozelia ме освои со неговиот дизајн. Комбинацијата на различни ткаенини е нешто што отсекогаш ме привлекувало.

Јас лично го споив со дуксер adidas Ozworld и мојата омилена капа за да го комплетирам аутфитот кој ќе биде во мој стил.

Ако и вие сте еден од оние ретро обожаватели кои ги почитуваат смелите дизајни, можете да ја најдете adidas Ozelia во BUZZ продавниците или онлајн.

 

слично