на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE DUNK LOW – TERRY SWOOSH
NIKE DUNK LOW – TERRY SWOOSH
Blogger Pick
18.01.2023.

NIKE DUNK LOW – TERRY SWOOSH

Минатиот пат не отстапив од мојот стил и ви го претставив моделот Reebok Club C Geo Mid кој многу ви се допадна. Повторно сум тука, а сега ви ги претставувам моите омилени патики NIKE Dunk Low. Ја сакам модната историја, па се вратив во осумдесеттите. Освежени со нови бои и со логото „Terry Swoosh“, женските патики Nike Dunk Low се идеални за студените денови. Препознатливата силуета на оваа лесна патика ќе се вклопи во секоја облека и за секоја пригода. Овој модел е сигурен избор, без разлика дали станува збор за одење на универзитет, училиште, кафе со пријателите или излегување во клуб.

Ова издание на легендарниот модел на кошаркарски патики од осумдесеттите зрачи со топли вибрации и ви овозможува  удобност и оригиналност.

Конструкцијата на горниот отвор и јазикот на овие патики, заедно со перфорацијата на горниот дел, во пределот на прстите, даваат легендарен  изглед. Вградениот плиток отвор околу глуждот додава елегантен изглед и уште подобро чувство. Совршено се комбинираат со долниот дел од тренерката Nike Cargo и дуксерот Nike Utility. Одлична lifestyle комбинација за сите оние кои ја сакаат класиката со примеси на урбан, модерен изглед.

Бројните џебови на панталоните даваат допир на спортски стил и ви помагаат да ги држите сите ситници на дофат. Топло и меко руно изработено од волнена текстура со спуштени шавови на рамениците, е совршен избор на дуксер за најстудените денови.

Доколку барате зимски патики за сите кул прилики кои ве очекуваат, ова се дефинитивно патиките NIKE Dunk Low кои со својот гумен ѓон и дезен сличен на оригиналот овозможуваат совршено вклопување.

Нарачајте ги online или трчајте до најблиската продавница на Buzz Sneaker Station и уверете се дека овој модел е за вас во овие зимски денови.

Вашата Адна!

 

слично