на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

THE “NEW BALANCE” UNIVERSE
THE “NEW BALANCE” UNIVERSE
Blogger Pick
26.10.2022.

THE “NEW BALANCE” UNIVERSE

Здраво дечки,

Јас сум Александар. Или, како што ме знаат повеќето луѓе, Screamoe – DJ, креатор на содржина, колекционер и огромен љубител на добри, висококвалитетни патики.

Низ годините, многу патики ми поминаа низ раце... хм, низ моите стапала. Првично, повеќе се потпирав на изгледот отколку на удобноста и издржливоста, но со текот на годините моето мислење се смени и сега единствените патики што ги поседувам се оние што се удобни, изгледаат добро и го издржуваат тестот на времето. Еден од брендовите што според мене несомнено ги исполнува сите критериуми е New Balance.

Мојата врска со брендот започна пред неколку години кога првпат го носев New Balance 574 - вистинска класика! На крајот на минатата година, ја комплетирав мојата колекција со новите, исто толку trendy, New Balance 327 и 237. Во тоа време, си ветив дека ќе дадам се од себе за да го пукнам мојот балон од омилени брендови и ќе пробам нешто различно. Кој знае? Може дури и ќе завршам пријатно изненаден. И така порасна мојата колекција на патики со три нови пара од New Balance.

На почетокот на оваа година, кога ме прашаа кој се моите врвни патики за 2021 година, веднаш реков - New Balance BB550. Одамна, уште пред да ги носам, знаев дека има нешто посебно во оваа кошаркарска силуета. Не знам дали тоа е поради начинот на кој изгледа - ретро, ​​едноставно и супер стилски во исто време. Или можеби е фактот што оди со апсолутно се што имам во плакарот, но во моментот кога ги ставив на нозе бев како „ова е моја патика“.

Природната бела кожа, обоените панели, подебелиот јазик и специфичниот дизајн на ѓонот го прават New Balance BB550 must-have пар во мојата секојдневна ротација. Како некој што поминува значителен дел од мојот секојдневен живот на нозе додека свирам музика или во движење, брзајќи на состанок или фотографирање некаде низ градот, важно ми е патиките што ги избрам за тој ден да бидат навистина удобни. И додека New Balance BB550 не се меѓу патиките со најмекиот ѓон во линијата на брендот, тие се токму како за мене.

Едноставното и ненаметливо брендирање на моделот му дава софистициран и класичен ретро изглед кој совршено можам да го искомбинирам во секојдневна облека со фармерки и дуксер или со спортски панталони за време на викендите кога излегувам. За кафе или брз шопинг, или со нешто постилско како панталони и кошула.

Достапната цена и високиот квалитет се уште две причини New Balance BB550 да биде здивот на свеж воздух што ни треба на сите. Дефинитивно патики што би ги препорачал на секого.

Можете да ги најдете New Balance BB550 и мојот целосен аутфит во продавниците на  Buzz или на online.

Се гледаме наскоро,

Screamoe

слично