на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Get that Cali style with Puma Cali Dream Lth
Get that Cali style with Puma Cali Dream Lth
Blogger Pick
06.07.2022.

Get that Cali style with Puma Cali Dream Lth

Здраво дечки,

Конечно е лето, мириса на липи и слики од тропски плажи, легендарни забави, фанки музика и огромни фестивали се вртат во мојата глава како видео лента. Брзо чекорам низ градската сцена во Софија ловејќи нови емоции и моите сосема нови патики Puma Cali Dream Lth ми прават друштво.

Мојот избор се случи за неколку секунди. Puma California е добро позната и сакана силуета од 80-тите. Првично лансирани како дворски чевли, овие патики брзо добија легендарен статус во уличната култура. Она што го издвојува Puma Cali Dream Lth од другите силуети е начинот на кој е направен чевелот, па оттука и името на моделот. Свеж, класичен и што е најважно удобен - моделот 2018 добива полежерен и поедноставен изглед. Тоа беше првото нешто што ми се допадна во врска со тоа.

Cali Dream Lth е совршен спој на неверојатна удобност и трендовски вибрации. Високиот ѓон на патиките и елементите на нив се позајмени од урбаната сцена. Puma Cali Dream Lth е силуета која секогаш би ја избрала бидејќи ми дава слобода да се изразам.

Puma несомнено обрнува внимание на деталите и стилот за девојките. Со својата класична силуета и лежерен изглед, Cali Dream Lth лесно може да се комбинира со која било облека. Знаете дека мојот стил е еден од начините на кои се изразувам. Обожавам контрасти, па моите бели патики ги споив со феноменално нежно розовата облека на Juicy Couture. А за девојките кои бараат поелегантен, но фанки изглед за лето, ви го претставувам мојот втор аутфит со фустан од мојата омилена Juicy Couture.

Земи го Cali Dream Lth и целата моја облека во продавниците на Buzz или online.

Твојата девојка,

Акаша

 

слично