на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Explore
Explore
Blogger Pick
18.05.2022.

Explore "Off The Wall" Attitude

Здраво дечки,

Едвај чекав да се вратам кај вас со нова приказна.

Бидејќи летото е скоро тука, се трудам поголем дел од слободното време да го поминам надвор, уживајќи во топлите сончеви денови. Летото е моето омилено време од годината бидејќи почесто излегувам со пријателите, барам нови авантури и имам целосна слобода да експериментирам со изборот на облека и патики.

А кога сме веќе кај патики, во последно време ме привлекува естетиката на силуетата од 70-тите. Еден бренд кој нуди широк спектар на кул патики од таа ера е Vans. За разлика од другите брендови, корените на Vans се длабоко поврзани со скејт културата што се пробива во денешната street мода.

Vans Old Skool веднаш ми го привлече вниманието штом ги видов. Ми се допадна шаблонот затоа што е супер лесен за комбинирање со сè. Силуетата, првично позната како Vans #36, дебитираше во 1977 година со уникатен додаток: легендарното лого на Vans. Наизглед случајниот цртеж „џез лента“, направен од основачот Paul Van Doren, брзо стана еден од најпрепознатливите елементи на патиките.

Old Skool му оддава почит на наследството на Vans. Горниот дел е изработен од текстил и природен велур. Со оглед на корените на брендот, патиките се зајакнати во пределот на прстите и имаат цврст надворешен ѓон за максимална тракција. Силуетата е поместена во пределот на глуждот за дополнителна удобност, мекост и стабилност. На денешната авантура во урбаната џунгла, го тестирав мојот нов Old Skool во комбинација со trendy облека - дуксер од Vans и портокалови adidas шорцеви за акцент што ќе ја надополни атмосферата.

Vans Old Skool и целата моја комбинација може да ја пронајдете во продавниците на Buzz или online.

 

Stay fresh,

Poppin' Simcho

 

слично