на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

ADIDAS NIZZA – MORE LOVE WITH EVERY STEP
ADIDAS NIZZA – MORE LOVE WITH EVERY STEP
Blogger Pick
22.12.2021.

ADIDAS NIZZA – MORE LOVE WITH EVERY STEP

Здраво на сите,

Денес сакам да ви претставам нов модел на патики - adidas Nizza Platfrom, кои ме воодушевија со нивниот chunky, но old-school изглед. Кога зборуваме за нивниот изглед, инспириран од кошаркарскиот стил на 70-тите години, со сигурност можеме да кажеме дека останале доста слични во споредба со нивното оригинално издание.

Сепак, гумениот ѓон прави огромна разлика кога е во прашање удобноста, но и самиот изглед. И кој не сака малку дополнителна висина? Иако се заљубив во нив на прв поглед, удобноста е она што навистина ме освои.

Во денешниот блог патиките Nizza Platform ги комбинирав со удобни adidas хеланки, црн дуксер и adidas елек кој го надополнува целиот аутфит. Избрав модел на патики во бела боја, што многу го олеснува комбинирањето и дава минималистички vibe. Но, во продавниците на BUZZ можете да најдете и модели во други бои. Покрај тоа, сакам да ги комбинирам со сите видови фармерки и да го оживеам ретро стилот на кој се базирани.

Доколку и вие сте љубител на удобни, old school и функционални патики, сигурно нема да погрешите со Nizza патиките!

До следниот блог ви испраќам многу поздрави!

H.

слично