на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Air Force 1 Fontanka - a new wave of comfort and style
Air Force 1 Fontanka - a new wave of comfort and style
Blogger Pick
24.11.2021.

Air Force 1 Fontanka - a new wave of comfort and style

Здраво,

Моето име е Вероника и јас сум дел од тимот на Buzz. Работев во Buzz долго време, но мојата страст кон патиките започна уште многу пред тоа. Мојата колекција на патики е една од работите на кои најмногу се гордеам бидејќи ја репрезентира мојата личност. Сè уште се сеќавам на возбудата што ја почувствував кога ги купив моите први патики. Во моментов, Nike преовладува во мојата колекција, па затоа сосема природно ми беше да го грабнам првиот пар Air Force 1 Fontanka.

Nike AIR FORCE е една од најпознатите легендарни модни линии во светот на патиките. Дебитираше во 80-тите и многу брзо стана еден од најомилените модели. Со текот на годините, моделот не престана да претрпува суптилни подобрувања во дизајнерската технологија, што остави траен отпечаток во различни субкултури во општеството. На пример, инспирирана од рејв културата на Санкт Петербург, Nike ја лансираше Air Force 1 Fontanka, која се одликува со лежерна, повеќеслојна естетика, отстапувајќи од оригиналниот дизајн.

Air Force 1 Fontanka ви овозможува да постулирате нов бран на удобност и стил. Тоа се должи на подобрувањата во средниот ѓон направен со React пена за максимална леснотија и меко чувсто при секој чекор. Дизајнот е возбудлив, полн со елементи и детали, во кои се истакнува бунтовничкиот дух. Горниот дел од силуетата е изработен од кожа во крем боја, што ги прави совршен избор за секоја гардероба.

Едноставниот изглед на овие патики ми овозможи да ги комбинирам со мојата омилена Nike јакна, која ми нуди супериорна удобност и топлина во текот на студените денови. Air Force 1 Fontanka, се патики кои несомнено ја надополнуваат мојата колекција со нивниот нежен ретро изглед.

Овие cool патики можете да ги најдете во продавниците на Buzz како и online.

Поздрав,

Ronnie

слично