на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Sporty and trendy with Nike Air Max Genome
Sporty and trendy with Nike Air Max Genome
Blogger Pick
22.09.2021.

Sporty and trendy with Nike Air Max Genome

Hey!

Прво, дозволете ми да се претставам. Јас се викам Агата Коцијанчиќ и сум огромен фан на модата и удобноста. Јас сум љубител на животните и природата, уживам во спортот и готвењето, па затоа често може да ме најдете во кујната, создавајќи слатки ремек -дела. Додека ги правам работите во кои уживам, ми требаат обувки кои се удобни и функционални. Затоа, Nike патиките се вистинскиот избор за мене, бидејќи ми овозможуваат комфорт кога одам на фитнес, фотографирање и дури кога готвам во кујна.

Носам Nike патики од мала и отсекогаш ја сакав линијата Air Max. Секој модел овозможува неверојатна удобност и користи актуелни трендови. Оригиналниот Air Max 1 беше претставен во 1987 година и оттогаш линијата постојано се подобрува со секој нов модел и претставува вистинска приказна за успехот. Новиот модел Nike Air Max Genome ја продолжува оваа приказна со допир на најновата технологија и најновата мода.

Пред сѐ ме привлече Nike Genome моделот со неговата нежна розова боја и воздушна единица, што може да се види по целиот ѓон на патиката. Воздушната единица обезбедува целодневна удобност и лесен чекор, што ми е особено потребно кога снимам цел ден. Покрај тоа, целиот горен дел е покриен со мрежа која обезбедува циркулација на воздухот на стапалото и на тој начин моделот е одличен за вежбање или трчање. На крајот, јас бев убедена дека морам да ги купам патиките поради фактот што најмалку 20% од материјалите се рециклирани.

Иновативен, модерен и еколошки модел на Genome е сега достапен во Buzz во нежна розова боја, бела и сина комбинација со црвени детали и комбинација од манго портокалова и розова боја. Genome е достапен и како машки и детски модел во модерни комбинации на бои. Одете и проверете ја и колекцијата на облека на Nike и облечете се удобно и модерно.

Патиките Nike Air Max Genome, и уште многу други, може да ги најдете во Buzz online shop или во Buzz продавниците.

 

Имајте убав ден!

Агата

слично