на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
09.06.2021.

LIVING A MIRAGE

Здраво, другари!

Знам дека сите ќе се сложите дека јуни порано беше топол летен месец, а сега сезоната почна со студени денови, но сепак, ништо не ме спречи и излегов да ги тестирам новите Puma Mirage Mox BP.

Ова лето е најавено дека ќе има многу друштвени настани, а јас сакам да се издвојувам од толпата со она што го носам. Бидејќи патиките веќе не се само едноставни обувки, тие се форма на уметнички израз од две страни - од дизајнерот и од мене, затоа што ги избирам да бидат дел од мојот outfit. Јас ги избрав Puma Mirage Mox BP за да бидат претстава не само за урбаната мода, туку и за мојот mood и карактер. Тие се моќни, со нова перспектива на урбано-уличниот стил преку впечатливите бои, препознатливото formstrip лого кое е одлично искомбинирано со дизајнот на горниот дел на патиката.

Ме освоија, признавам! Како голем фан на патиките, имам голема колекција патики. Каде и да ги носам овие Puma Mirage Mox, многу лесно се издвојуваат меѓу десетиците парови што ги имам. Истото се случува на улица, на некој настан или каде и да одам. Денес, на пример, не можев да не забележам како многу луѓе ги погледнаа моите нови патики Puma Mirage. Сепак, не е лесно да се биде во центарот на вниманието. Потребна ви е доверба во себе и во она што го носите. Патиките Puma Mirage успешно го истакнуваат мојот изглед со нивниот моќен дизајн.

Ако го оставиме настрана нивниот совршен изглед, Puma Mirage Mox е исто така исклучително удобен модел и може да се комбинира со спортска облека, но и со smart-casual изглед. Тие имаат спортска DNA, инспирирана од патиките за трчање од 80-тите и ова го чувствувам преку стабилноста што ја имаат и амортизацијата на секој чекор. Како заклучок, Puma Mirage Mox ги задоволува сите мои барања при изборот на патики.

Не знаеме како ќе изгледаат следните 50 години во иднина, но легендите можат да се појават во секое време. Можеби тие се меѓу нас, а ние тоа не го знаеме. Времето само ќе покаже, како и секој пат.

Како што реков, сите сме свесни за кој било друштвен настан од нашата сфера на интерес што се најавува ова лето. Јас едвај чекам да се наполнам со енергијата што ми ја пренесуваат луѓето. Но, запомнете: #staysafe, почитувајте ги правилата за физичка дистанца затоа што здравјето е најважно!

Дојдете и пробајте ги овие одлични Puma патики во Buzz продавниците или online. Ве очекуваме!

Ви посакувам убав сончев ден,

Ciprian Ciulei

слично