на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Arrivals
07.04.2017.

NIKE AIR JORDAN IV RETRO

Nike Air Jordan IV Retro „Motorsport“ e долго очекуваното реиздание на еден од најретките изаданија на AJ IV модели од 2006 година поврзано со Jordan Motorsport тимот за нивната четири годишнина.

Nike Air Jordan IV е еден дизајн на Tinker Hatfield од 1989 година, и претставува прва Jordan патика која е пласирана на светскиот пазар. Првото реиздание е направено во 4 различни комбинации на бои, како и секое претходно, повторно инспририрани од кошарката.

Од страна на горниот дел на патиката се поставени отвори за вентилација во вид на мрежа како и дополнително зацврстување кое од петата се движи кон врвките и служи за да се затегнат врвките при што стапалото поцврсто се држи и овозможува максимална сигурност. На првата и последната дупкичка за врвките се поставени гумени естетски детали во облик на мрежа од кошаркарски обрач кои добиваат дополнителен ефект на стилот на овој наменски модел кој е атрактивен како за на терен така и надвор од него.

На овоа Motorsport издание е изоставен ликот на Mars Blackmon на петата, додека останатите елементи се идентични на првото издание. Горниот дел е изградено од кожа во бела боја со црни и Royal Blue детали.

Оваа година, Motorsport изданието е достапно во големини за целото семејство, така да без многу размислување „Do the right thing“.

слично

11.
Mar.
2019.
Arrivals
Биди уникатен како неонот и новата Champion collection која е достапна во Buzz shop во Скопје Сити мол како и online.
13.
Feb.
2019.
Arrivals
Оваа година дизајнерите на New Balance те покануваат да бидете она што сте, без разлика што носите.
03.
Sep.
2018.
Arrivals
Reebok Classic, за претстојната сезона, враќа уште една легенда од старата школа – моделот Rapide. Дизајниран во ерата на големите ѓонови, просторниот ...