на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Arrivals
20.09.2016.

NIKE ROSHE TWO - НОВ ДИЗАЈН НА ПАТИКИ, ДИЗАЈНИРАН ВРЗ ОСНОВА НА ZEN ФИЛОЗОФИЈА

"Патиките ги дизајнирав со цел да бидат многу поедноставни, задржувајќи ги само најнеопходните делови", ова се зборовите на Dylan Raasch, дизајнерот на првиот Nike Roshe модел, кој бил инспириран од сопствениот ZEN мајстор, медитирајќи во zen градина. Roshe од секогаш била патика наменета за секој ден и во склад со тоа се формира целата филозофија на Roshe моделите: дизајнот е развиен токму врз основа на zen филозофија со едноставност во пораката која ја пренесуваат - Удобноста на прво место!

Примарна функција на овој модел е да пружат високо ниво на удобност, да може да се носи во текот на целиот ден и прилагодлива е на различни активности и прилики. Во склад со овој принцип, моделите се дизајнирани со внимавање на унапредување на клучна технологија на Roshe моделот, со што настанува Roshe Two моделот базиран на иновација која овозможува дополнителен комфорт.

Основни иновации на новите модели се зголемената удобност, која е добиена од иновативниот ѓон со индивидуални пресеци кои се прилагодуваат на секој чекор, овозможувајќи отпор на самата подлога. Дополнителна мемориска пена во средниот дел од ѓонот и редизајнирана влошка во патиките има за цел да ја олеснува секојдневната активност и да испраќа забрзан ритам на животот. "Ако вашите стапала не ве болат, откако цел ден ќе го поминете во патики, тогаш сме ја направиле вистинската работа" - гордо изјавил Raasch.

 Roshe Two моделот за горниот дел користи специјални материјали кои ја зголемуваат вентилацијата на стапалата и овозможуваат да се чуствувате пријатно во текот на целиот ден без оглед на периодот поминaт во движење

Кај Roshe Two Flyknit моделот, спиралното машинско плетење е изработено на различен начин од Roshe One моделите, со цел да направат поддршка соодветна на физиномијата на стапалата, но во исто време да даваат и различна и единствена естетска нота.

Новите Roshe Two колекцијата ја сочинуваат Roshe Two Flyknit  моделите и Roshe Two. Изберете го Вашиот Roshe Two.

 

слично

11.
Mar.
2019.
Arrivals
Биди уникатен како неонот и новата Champion collection која е достапна во Buzz shop во Скопје Сити мол како и online.
13.
Feb.
2019.
Arrivals
Оваа година дизајнерите на New Balance те покануваат да бидете она што сте, без разлика што носите.
03.
Sep.
2018.
Arrivals
Reebok Classic, за претстојната сезона, враќа уште една легенда од старата школа – моделот Rapide. Дизајниран во ерата на големите ѓонови, просторниот ...