на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Arrivals
13.09.2016.

NIKE AIR MAX 90 PRM

Nike Air Max 90 прв пат е произведен во 1990 година со официјално име Air Max 3, во оригинална боја Hyvent Orange.Моделот кој сега ви го претставуваме е новото ПРЕМИУМ издание предвидено за есенската сезона изработено од кожа, текстил и цврсто платно.

Ова Премиум издание доаѓа како дел од "Ale Brown" пакетот во кој покрај АМ90 се наоѓаат и моделите BW, AM95 i Air Huarache. Во целиот пакет преовладува Midnight Navy бојата и детали на кафена по која целиот пакет го има добиено називот.Сите модели се изработени од ист материјал, а палетата на бои полека не припрема за есента која веќе на големо тропа на нашата врата.

Air Max 90, патика дизајнирана да ги задоволи потребите на спортистите пред 26 години, ја смени својата намена и зазема место меѓу најпопуларните lifestyle модели на денешницата. Формата секогаш ги следела сите технолошки иновации, како ѓонот така и горниот дел, но секогаш се враќала на својата оригинална верзија.

Новото издание изработено е од ПРЕМИУМ материјал кој моделот го прави цврст и во исто време удобен, а бидејќи моделот е наменет за есенска сезона топлиот горен дел дава совршена климатизација на вашето стопало. За удобноста на самото газење е задолжена Air Max комората која се наоѓа кај петата во средишниот дел на ѓонот.

Nike Air Max 90 PRM „Ale Brown“ заедно со останатите Премиум модели од овој пакет AM BW и Air Huarache, можете да ги побарате во  BUZZ продавницата или да ги нарачате online.

слично

11.
Mar.
2019.
Arrivals
Биди уникатен како неонот и новата Champion collection која е достапна во Buzz shop во Скопје Сити мол како и online.
13.
Feb.
2019.
Arrivals
Оваа година дизајнерите на New Balance те покануваат да бидете она што сте, без разлика што носите.
03.
Sep.
2018.
Arrivals
Reebok Classic, за претстојната сезона, враќа уште една легенда од старата школа – моделот Rapide. Дизајниран во ерата на големите ѓонови, просторниот ...