на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Arrivals
25.08.2016.

ADIDAS ZX FLUX

ZX FLUX CORE BLACK и All RED се нови модели кои многу брзо станаа дел од adidas lifestyle приказната во која доминираат ретро моделите, присутни веќе повеќе децении.

Adidas ZX Flux модели инспирирани од ретро изгледот на моделот ZX8000 кои во себе носат елементи како што се TORSION® систем во ѓонот и подршката на пети, што ги прават овие патики да бидат стабилни

ZX Flux моделите се многу лесни, а за тоа допринесуваат новите материјали и новото технолошко достгнување во самиот процес на производство. Горниот дел на патиките во главно е изработен од еден дел и овозможува многу можности за различни принтови и комбинации на бои, кои овие модели ги прават многу атрактивни. Овие два модели изработени од платно и синтетички рипстоп материјал отпорен на оштетување, а кој во исто време овозможува и висока пропустливост на воздух и одлична вентилација на стапалата.

Ѓонот ги карактеризира познатиот TORSION® систем сместен во пенаст EVA средишен дел на ѓонот кој моделите ZX8000 го користат од 1988 година. Torsion претставува мост измеѓу петата и подлогата кај прстите кои ги спојува во една целина, а во исто време овозможува независно свиткување во текот на физичката активност. Споениот дел од ѓонот е прикриен со тврда гума која овозможува добро прилагодување на сите подлоги и долготрајна истрајност. 

ZX Flux е модел кој уште од првото издание изработен за сите генерации, од двата пола, прилагоден за сите сезони, а доживеа и зимско издание со водоотпорни материјали.

Овој модел достапен е во Core Black и All Red тонови и можете да го побарате во Buzz продавницата и online.

 

слично

11.
Mar.
2019.
Arrivals
Биди уникатен како неонот и новата Champion collection која е достапна во Buzz shop во Скопје Сити мол како и online.
13.
Feb.
2019.
Arrivals
Оваа година дизајнерите на New Balance те покануваат да бидете она што сте, без разлика што носите.
03.
Sep.
2018.
Arrivals
Reebok Classic, за претстојната сезона, враќа уште една легенда од старата школа – моделот Rapide. Дизајниран во ерата на големите ѓонови, просторниот ...