на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Arrivals
20.07.2016.

CHUCK II СТАРКИ – НАЈДОБАР ИЗБОР ЗА ОВА ЛЕТО

Иако новата линија Chuck Taylor All Star II беше промовирана оваа пролет, нејзините ведри бои ги прават овие модели идеални и за целиот летен период.

Современиот класичен дизајн, достапен во 13 различни варијанти и бои е одличен не само за вечерни излегувања, но и за одење на плажа, музички фестивал, едрење, прошетка во парк... Со други зборови, не постои летен outfit со кои не би можеле да ги искомбинирате своите нови најдраги патики, и да ги вклопите во некоја летна авантура.

Овој иновативен модел – современ додаток на фамилијата Chuck Taylor All Star – е дизајниран да го подржи “секогаш во движење” денешниот стил на живеење.


Освен летни бои, што е она што го прави старките Chuck Taylor All Star II различни од сите оние кои што сте ги  виделе и носеле до сега?

  • Јазикот и крагната се поставени така да овозможуваат комфорт од 360 степени
  • Везен Chuck Taylor лого
  • На задниот дел е втиснат називот All Star
  • Траки со текстура
  • Супер лесен перфориран лајнер изработен од превртена кожа за максимален комфорт
  • Дупки за врвките се изгравирани со Converse логотип
  • Премиум платно со висок квалитет
  • Ѓон од Lunarlon пена како супериорна потпора за целото стапало

Секој детал e изработен со перфекција: обложен нелизгачки јазик, Lunarlon влошки и супер мека антилопска постава. Ако ова лето сте подготвени за повеќе удобни, модерни и иновативни Chuck Taylor All Star патики, дефинитивно тие се најдобар избор. 

слично

11.
Mar.
2019.
Arrivals
Биди уникатен како неонот и новата Champion collection која е достапна во Buzz shop во Скопје Сити мол како и online.
13.
Feb.
2019.
Arrivals
Оваа година дизајнерите на New Balance те покануваат да бидете она што сте, без разлика што носите.
03.
Sep.
2018.
Arrivals
Reebok Classic, за претстојната сезона, враќа уште една легенда од старата школа – моделот Rapide. Дизајниран во ерата на големите ѓонови, просторниот ...